TVN24 | Świat

"Nie chodzi o to, aby być za lub przeciw zamknięciu, ale aby zrobić wszystko, by go uniknąć"

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP

Premier Francji Jean Castex stwierdził w sobotę podczas spotkania z lokalnymi prefektami oraz dyrektorami agencji zdrowia, że należy wzmocnić kontrole przestrzegania obostrzeń sanitarnych, aby uniknąć narodowego lockdownu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Celem spotkania premiera Jeana Castexa z lokalnymi prefektami oraz dyrektorami agencji zdrowia było stworzenie ram dla konsultacji, które zostaną przeprowadzone z lokalnymi władzami. Z informacji mediów wynika, że premier przypomniał o celach, które przyświecają strategii rządu w walce z COVID-19: zrobić wszystko, aby uniknąć lockdownu na terenie całego kraju i wzmocnić środki kontroli przestrzegania obostrzeń.

Premier wezwał także prefektów do przeprowadzenia dogłębnych konsultacji, optymalizacji kampanii szczepień oraz wprowadzenia testów śliny w szkołach.

Na Twitterze po spotkaniu szef francuskiego rządu napisał, że "nie chodzi o to, aby być za lub przeciw zamknięciu, ale aby zrobić wszystko, by go uniknąć".

Bilans pandemii we Francji

W sobotę Agencja Zdrowia Publicznego (SPF) podała, że w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 23 996 osób, a w szpitalach zmarło 185 chorych z COVID-19.

Z powodu zakażenia koronawirusem do szpitali przyjęto 1007 chorych, z czego 208 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych zmniejszyła się o 141 i wynosi 24 989. Na oddziałach intensywnej terapii obecnie leczonych jest 3453 chorych.

Według najnowszych danych Uniwersytetu im. Johna Hopkinsa w Baltimore całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wzrosła we Francji do 85 741. Zakażenie zdiagnozowano łącznie u 3 747 263 osób.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości