Test Borisa Johnsona na koronawirusa negatywny. "Premier koncentruje się na powrocie do zdrowia"

Autor:
ft
Źródło:
PAP
Boris Johnson opuścił szpital
Boris Johnson opuścił szpitalDowning Street
wideo 2/21
Downing StreetBoris Johnson opuścił szpital

Boris Johnson koncentruje się na razie na powrocie do zdrowia, a nie na pracy rządu - przekazało biuro prasowe brytyjskiego premiera. Jak dodano, szef rządu jest w kontakcie z zastępującym go ministrem spraw zagranicznych Dominikiem Raabem. Przekazano także, że test na obecność COVID-19 wykonany Johnsonowi przed opuszczaniem szpitala nie wykazał koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Biuro prasowe premiera odmówiło spekulacji na temat tego, kiedy Boris Johnson mógłby powrócić do pełnienia obowiązków. "On został wypisany ze szpitala dopiero wczoraj. Wszelkie decyzje, które podejmie w związku z powrotem do pracy rządowej, będą zgodne z zaleceniami jego zespołu medycznego" - podkreślono.

Na ten moment brytyjskiego premiera zastępować będzie nadal minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Jak przekazało Downing Street, przed wyjściem ze szpitala Johnson został jeszcze raz poddany testowi na obecność koronawirusa i tym razem go nie wykryto.

Boris Johnson wyszedł ze szpitala

Boris Johnson w niedzielę po południu opuścił szpital świętego Tomasza w Londynie, gdzie został przyjęty tydzień wcześniej, gdy po ponadtygodniowej izolacji nie ustępowały gorączka i kaszel, będące efektem zakażenia koronawirusem.

Po nagłym pogorszeniu się jego stanu zdrowia w ubiegły poniedziałek został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, gdzie spędził trzy doby, ale nie wymagał podłączenia do respiratora.

Jak poinformowano w niedzielę, Johnson rekonwalescencję będzie przechodził w Chequers, wiejskiej rezydencji brytyjskich premierów w Ellesborough w hrabstwie Buckinghamshire, około 60 km od Londynu.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Biuro prasowe premiera zapewniło również w poniedziałek, że rządowa decyzja w sprawie przedłużenia restrykcji, wprowadzonych w celu zatrzymania epidemii, która spodziewana jest w czwartek, podjęta zostanie zgodnie z planem.

Wielka Brytania jest 5 krajem na świecie (po USA, Włoszech, Hiszpanii i Francji), w którym liczba śmiertelnych ofiar COVID-19 przekroczyła 10 tysięcy.

W poniedziałek poinformowano o śmierci kolejnych 717 zakażonych osób, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 11 329.

W Wielkiej Brytanii od początku pandemii zakażonych zostało ponad 88 tysięcy osób.

Autor:ft

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości