13-latek zakażony koronawirusem zmarł w brytyjskim szpitalu

TVN24 | Świat

Autor:
mart
Źródło:
PAP, BBC

We wtorek w londyńskim szpitalu zmarł 13-letni chłopiec zakażony koronawirusem. O jego śmierci poinformowały władze szpitala. Jest on najmłodszą dotychczas ofiarą epidemii w Wielkiej Brytanii i jedną z najmłodszych na świecie. "O zgonie został poinformowany koroner i nie będzie więcej komentarzy w tej sprawie" - przekazała w oświadczeniu placówka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO>>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

"Niestety, 13-letni chłopiec, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, zmarł. Łączymy się w myślach z rodziną. O zgonie został poinformowany koroner i nie będzie więcej komentarzy w tej sprawie" - poinformował w oświadczeniu King's College Hospital w Londynie.

Nic nie wiadomo o tym, aby miał inne problemy zdrowotne

Jak podało BBC, chłopiec - Ismail Mohamed Abdulwahab z Brixton w południowym Londynie - trafił do szpitala w związku z poważnymi problemami z oddychaniem i mimo że został podłączony do respiratora, w poniedziałek rano zmarł. Dodano, że nic nie wiadomo o tym, by cierpiał na choroby współtowarzyszące.

Rodzina chłopca wydała oświadczenie za pomocą przyjaciela, w którym napisali, że są zdruzgotani śmiercią Ismaila.

Wcześniej we wtorek poinformowano o śmierci innego nastolatka, pochodzącego z Włoch, 19-letniego Luki di Nicoli, który również nie miał innych problemów zdrowotnych.

Infolinia działa całodobowoInfolinia działa całodobowo

We wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w czasie poprzedniej doby, czyli między 17 w niedzielę a 17 w poniedziałek, z powodu koronawirusa zmarło 381 osób, co jest największą liczbą od początku epidemii. W efekcie liczba ofiar zwiększyła się do 1789.

Autor:mart

Źródło: PAP, BBC

Tagi:
Raporty: