TVN24 | Świat

"Święty Mikołaj jest gotowy i rwie się do drogi". Premier odpowiada na list ośmiolatka

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP

Mimo wprowadzonych z powodu pandemii COVID-19 restrykcji w podróżowaniu Święty Mikołaj będzie mógł przyjechać w Boże Narodzenie i rozdać prezenty - zapewnił dzieci brytyjski premier Boris Johnson. Szef rządu odpowiedział na list ośmioletniego Montiego, który zapytał go o tę kwestię.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zamieścił w środę na Twitterze odręcznie napisany list od ośmioletniego chłopca o imieniu Monti, w którym ten zwrócił się do niego z prośbą o wyjaśnienie, czy Święty Mikołaj będzie mógł przyjechać w Boże Narodzenie podczas pandemii COVID-19. Szef brytyjskiego rządu opublikował też swoją odpowiedź.

"Drogi panie Johnson, mam osiem lat i zastanawiałem się, czy pan i rząd myśleliście o tym, czy Mikołaj przyjedzie w te święta Bożego Narodzenia. Czy jeśli zostawimy płyn do dezynfekcji rąk koło ciasteczek, będzie mógł przyjść? Czy umyje ręce? Rozumiem, że jesteście bardzo zajęci, ale czy pan i naukowcy możecie o tym porozmawiać, proszę" - napisał Monti.

Johnson poinformował, że otrzymał "mnóstwo listów na ten temat" i skonsultował się w tej sprawie z ekspertami. "Zadzwoniłem na Biegun Północny i mogę wam powiedzieć, że Święty Mikołaj jest gotowy i rwie się do drogi, podobnie jak Rudolf i wszystkie inne renifery" - napisał Johnson.

"Naczelny lekarz poprosił mnie, abym ci powiedział, że jeśli Święty Mikołaj będzie się zachowywał w swój normalny, odpowiedzialny sposób i będzie działał szybko i bezpiecznie, nie ma żadnego ryzyka dla twojego zdrowia ani dla jego" - wyjaśnił szef brytyjskiego rządu.

CZYTAJ TAKŻE: "Czy jeśli wszystko zamkniesz, pozwolisz Świętemu Mikołajowi przynieść mi prezent?" >>>

"Pozostawienie płynu do dezynfekcji rąk koło ciasteczek jest wspaniałym pomysłem na to, by pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Używanie go samemu oraz regularne mycie rąk jest dokładnie tym, co sprawi, że ty i twoi przyjaciele znajdziecie się na liście grzecznych dzieci" - zapewnił Johnson.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: