TVN24 | Świat

Najwięcej nowych zakażeń w Portugalii od lutego. W Lizbonie za większość odpowiedzialna Delta

TVN24 | Świat

Autor:
mp/kab
Źródło:
PAP

Liczba zakażonych nowym wariantem koronawirusa Delta rośnie w Portugalii. Według statystyk władz medycznych w regionie Lizbony tą mutacją zainfekowanych jest ponad 70 procent osób obecnie zakażonych. Zmniejsza się też liczba miejsc w szpitalach dla chorych na COVID-19.

Z szacunków państwowego instytutu zdrowia im. Ricardo Jorge'a wynika, że nowa mutacja jest już odpowiedzialna za ponad połowę zakażeń koronawirusem w kraju. Infekcje nasilają się szczególnie w aglomeracji Lizbony, gdzie - według statystyk władz medycznych - ponad 70 procent osób obecnie zainfekowanych koronawirusem w tym regionie to zakażeni wariantem Delta.

W piątek zanotowano ponad 1604 nowych infekcji, czyli najwięcej od 19 lutego. Wprawdzie w sobotę dynamika zachorowań nieco spadała, ale wciąż liczba dziennych zakażeń utrzymywała się powyżej 1560 przypadków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zmniejsza się też liczba miejsc w szpitalach dla osób walczących z COVID-19 w regionie Lizbony i Doliny Tagu. Liczba zajętych tam łóżek przekracza już 86 procent.

Z powodu natężenia dynamiki zachorowań podczas weekendu obowiązuje zakaz opuszczania aglomeracji Lizbony. Wyjątek stanowią osoby, które przeszły już pełen proces szczepień lub w ciągu ostatnich 72 godzin wykonały test, który dał wynik negatywny.

Autor:mp/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: