Chciał zebrać tysiąc funtów dla medyków, zgromadził 23 miliony. Weteran otworzy szpital

Aktualizacja:
Autor:
ads,
momo
Źródło:
PAP, Reuters

99-letni weteran Tom Moore chciał zebrać tysiąc funtów na wsparcie personelu medycznego. W ciągu ostatnich dni na jego zbiórce znalazło się ponad 23 miliony funtów. Moore będzie gościem honorowym na otwarciu nowego szpitala dla chorych na Covid-19 - zapowiedział w sobotę minister wspólnot i społeczności lokalnych Robert Jenrick. W internecie zbierane są podpisy z petycją o nadanie weteranowi tytułu szlacheckiego. Jak świat walczy z COVID-19?

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 22:50

  Dziękujemy za wspólną relację.

 • 21:51

  Hiszpania: Premier Pedro Sanchez zapowiedział w sobotę wydłużenie stanu zagrożenia epidemią koronawirusa do 9 maja. W wieczornym przemówieniu ogłosił też stopniowe znoszenie restrykcji wynikających z obowiązkowej kwarantanny.

 • 21:50

  Stany Zjednoczone: Przebywające w domach opieki osoby starsze są "pożywką dla szalonego wirusa" - powiedział w sobotę gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo podczas codziennego briefingu na temat pandemii Covid-19. Dodał, że właśnie placówki dla seniorów "przepełniają nas w tym wszystkim największą trwogą".

 • 21:00

  Francja: 642 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatniej doby - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w kraju wzrosła tym samym do 19 323.

 • 20:26

  Irlandia: W ciągu ostatniej doby zmarło 41 osób zakażonych koronawirusem, wskutek czego liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 571 - oznajmiło w sobotę wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju.

 • 20:01

  Wielka Brytania: 99-letni weteran Tom Moore, który zebrał dla brytyjskiej publicznej służby zdrowia NHS, ponad 23 miliony funtów, będzie gościem honorowym na otwarciu nowego szpitala dla chorych na Covid-19 - zapowiedział w sobotę minister wspólnot i społeczności lokalnych Robert Jenrick.

  Pod internetową petycją, by przyznać kapitanowi Tomowi Moore'owi tytuł szlachecki., podpisało się setki tysięcy osób. Weterana docenili w piątek książę William i premier Boris Johnson.

 • 19:44

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał na Twitterze, że w sobotę rozmawiał z "przywódcami różnych państw", w tym Polski, Korei Południowej oraz Bahrajnu. Dzień wcześniej odbył rozmowę z prezydentem Meksyku Andresem Manuelem Lopezem Obradorem o "wielu sprawach".

 • 19:33

  Turcja: Łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Turcji wzrosła do 82 329 - poinformował w sobotę minister zdrowia Fahrettin Koca. Oznacza to, że liczba potwierdzonych infekcji w tym kraju jest wyższa niż w Iranie i najwyższa na Bliskim Wschodzie - podała agencja Reutera.

 • 19:12

  Władze Kanady i Stanów Zjednoczonych uzgodniły przedłużenie zamknięcia granicy na kolejne 30 dni na takich samych warunkach jak dotychczas – poinformował w sobotę kanadyjski premier Justin Trudeau.

 • 18:57

  Iran: Firmy, które prowadzą w Teheranie działalność niskiego ryzyka - w tym wiele sklepów, fabryk i warsztatów - w sobotę znów zostały otwarte. Tydzień wcześniej działalność wznowiły przedsiębiorstwa w pozostałej części kraju - poinformowała agencja Reutera.

 • 18:48

  Stany Zjednoczone: Gubernator stanu Nowy Jork podpisał rozporządzenie, na mocy którego mieszkańcy stanu mogą wziąć ślub za pomocą wideokonferencji.

 • 18:46

  Włochy: W ciągu minionej doby we Włoszech zmarły 482 osoby zakażone koronawirusem - poinformowała w sobotę Obrona Cywilna w wydanym biuletynie. Łączny bilans ofiar śmiertelnych od początku epidemii Covid-19 wzrósł do 23 227.

  Od piątku liczba chorych zwiększyła się o 809. 94 procent tych nowych zachorowań zanotowano w Lombardii, na północy Włoch.

  Obecnie w całym kraju jest ponad 107 tysięcy chorych. 80 tysięcy z nich kuruje się w domowej izolacji. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa około 2700 pacjentów i liczba ta stale spada.

 • 18:45

  Włochy: Burmistrz Bergamo Giorgio Gori poinformował na Twitterze, że miejscowy kościół, który od dwóch miesięcy służył jako magazyn na ciała zmarłych osób zakazonych koronawirusem, jest po raz pierwszy pusty. W najgorszych dniach znajdowało się w nim nawet 80 trumien jednocześnie, gdzie czekały na transport ciężarówkami wojskowymi do krematoriów w innych miastach.

 • 17:54

  Stany Zjednoczone: w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork zmarło 540 osób zakażonych koronawirusem.

 • 17:33

  Polska: "Mamy 179 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (53), łódzkiego (33), małopolskiego (23), śląskiego (19), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (12), świętokrzyskiego (9), podkarpackiego (4), podlaskiego (4),opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), lubelskiego (1), pomorskiego (1).

  Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 59-M Grudziądz, 84-K, 81-K, 59-M, 89-K i 74-K Warszawa, 83-K Radom, 89-K Zwoleń, 85-K Tychy. Większość osób miała choroby współistniejące.

  Informujemy, że ze względu na zdublowany przez WSSE Opole zgon, usuwamy go z wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 8742/347 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podało Ministerstwo Zdrowia.

 • 17:25

  Portugalia: W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 663 nowe przypadki koronawirusa. W tym samym czasie zmarło 30 osób zakażonych - poinformowało w sobotę ministerstwo zdrowia w Lizbonie.

  Jak oświadczyła Graca Freitas z resortu zdrowia, w porównaniu z wcześniejszą dobą wyraźnie wzrósł bilans osób zainfekowanych koronawirusem. Przypomniała, że o ile między czwartkiem a piątkiem ogólna liczba potwierdzonych zakażeń zwiększyła się o 181, to już podczas następnej doby nowych infekcji było 663.

 • 17:05

  Niemcy: Sądy w Berlinie i Greifswaldzie podtrzymały w sobotę decyzję władz landowych, które ze względu na pandemię Covid-19 przedłużyły okres zamknięcia sklepów wielkopowierzchniowych co najmniej do 3 maja. Według "Bilda" część krajów związkowych RFN planuje odstępstwa.

  Na podstawie przepisów uzgodnionych w środę przez niemiecki rząd federalny i władze krajów związkowych, sklepy o powierzchni do 800 metrów kwadratowych mogą od najbliższego poniedziałku wznowić działalność.

 • 16:22

  Jerozolima: Coroczna ceremonia zstąpienia Świętego Ognia w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie odbyła się w sobotę bez tysięcy wyznawców prawosławia, którzy zwykle uczestniczą w tym rytuale - poinformowała agencja Reutera.

  W prawie pustej świątyni zabiły dzwony, kiedy patriarcha Teofil III wyszedł z krypty ze świecą zapaloną od Świętego Ognia. Ze względu na pandemię koronawirusa towarzyszyło mu tylko kilka osób, głównie duchownych. Niektórzy z nich mieli na twarzach maseczki.

 • 15:49

  Watykan: W związku z pandemią Covid-19 w imieniu papieża Franciszka wysłano dziesięć respiratorów do szpitali w Syrii i trzy do Jerozolimy - poinformowała Stolica Apostolska. Do Gazy w Autonomii Palestyńskiej przekazane zostaną zestawy diagnostyczne.

 • 15:28

  Wielka Brytania: Po południu ministerstwo zdrowia przekazało informację o śmierci 888 zakażonych koronawirusem. Łącznie zmarło 15 464 osób, u których potwierdzono obecność SARS-Cov-2.

  Bilans obejmuje zgony zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w czwartek a godz. 17 w piątek.

 • 15:19

  Holandia: Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM) poinformował o śmierci 142 osób zakażonych koronawirusem. Łącznie zmarło 3601 osób. Wykryto 1140 nowych infekcji SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby 129 kolejnych chorych hospitalizowano. Jak dotąd do szpitali trafiły 9594 osoby.


  W Holandii od początku pandemii stwierdzono 30 449 przypadków infekcji. Rzeczywista liczba zakażeń jest wyższa, niż podaje RIVM, ponieważ nie wszystkie osoby z objawami poddawane są testom.

 • 14:38

  Wielka Brytania: Królowa Elżbieta II zdecydowała o odwołaniu tradycyjnego salutu armatniego z okazji przypadających we wtorek jej 94. urodzin i nie będzie ich celebrowała w żaden sposób - poinformował w sobotę Pałac Buckingham.

  Jak wyjaśniono, królowa uznała, że publiczne świętowanie urodzin w sytuacji, gdy kraj zmaga się z epidemią koronawirusa, byłoby niestosowne.

 • 14:13

  Hiszpania: W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło w Hiszpanii 565 osób. Tym samym łączna liczba zgonów wskutek zakażenia koronawirusem zwiększyła się do 20 043.

  Ministerstwo zdrowia Hiszpanii podało także, że pomiędzy piątkiem a sobotą nastąpił wzrost infekcji o kolejne 3658 przypadków, co zwiększyło bilans ogólny do 191 724 przypadków.

 • 14:11

  Białoruś: Kolejne trzy osoby zmarły w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia SARS-CoV-2. Ministerstwo zdrowia nie podało, o ile wzrosła ogólna liczba zakażeń. Resort poinformował tylko, że w białoruskich szpitalach przebywają 3282 osoby z COVID-19.

  W sumie liczba przypadków śmiertelnych wzrosła w tym kraju do 45, z czego wynika, że w ciągu minionej doby zmarły tam trzy osoby.

 • 13:29

  Włochy: w Lombardii na północy kraju w ciągu dwóch miesięcy epidemii zmarło pięć razy więcej osób niż zginęło cywilów w Mediolanie w czasie wojny w wyniku bombardowań - tę statystykę przedstawił nadzwyczajny rządowy komisarz do spraw obecnego kryzysu, Domenico Arcuri.

  Podczas konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie w sobotę komisarz Arcuri powiedział odnosząc się do skali epidemii i jej skutków, że "między 11 czerwca 1940 roku a 1 maja 1945 roku w Mediolanie podczas drugiej wojny światowej zginęło w wyniku bombardowań dwa tysiące cywilów. Przez pięć lat".

  - W ciągu dwóch miesięcy w Lombardii z powodu koronawirusa zmarło 11 851 osób. Pięć razy więcej. To nadzwyczaj wymowna statystyka - dodał.

 • 12:17

  Indonezja: w ciągu ostatniej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła o 325 przypadków, co zwiększyło ogólny bilans do 6248. Z powodu COVID-19 zmarło od wczoraj 15 osób, co podniosło bilans do 535 zgonów - podał minister zdrowia Achmad Yurianto.

  Indonezja jest najbardziej dotkniętym przez epidemię koronawirusa krajem w Azji Południowo-Wschodniej. W piątek wyprzedziła Filipiny pod względem liczby potwierdzonych zakażeń.

 • 10:31

  Rosja: 4785 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano w ciągu ostatniej doby. Liczba wszystkich zakażeń przekroczyła 36 tys. - podał sztab kryzysowy. To kolejny dzień, gdy nowych zakażeń jest więcej niż dobę wcześniej. W piątek było ich 4069.

  Zmarło w ciągu ostatniej doby 40 osób w 15 regionach Rosji. Poprzedniego dnia było to 41 osób. Łączna liczba przypadków śmiertelnych z powodu COVID-19 wynosi teraz 313. Wyzdrowiało od początku pandemii 3057 osób, w tym 467 - w ciągu ostatniej doby.

 • 10:16

  Rosja: w prawosławną Wielkanoc, która przypada w kraju w niedzielę, policja w Moskwie będzie uznawać obecność ludzi w pobliżu cerkwi za łamanie wymogu samoizolacji - podała dzień przed świętem agencja TASS, powołując się na źródło w służbach ochrony prawa.

  Źródło to powiedziało, że osoby naruszające wymogi samoizolacji mogą być pociągnięte do odpowiedzialności karnej. - Jednak policja przede wszystkim nastawia się na rozmowy wyjaśniające, prewencyjne - zapewnił rozmówca TASS.

  W Moskwie, na którą przypada najwięcej w Rosji przypadków COVID-19, obowiązuje zakaz wychodzenia z domów poza sytuacjami życiowo niezbędnymi, jak wizyta w najbliższym sklepie, aptece, konieczność wyprowadzenia psa. Osoby, które dojeżdżają do pracy, muszą mieć odpowiednie przepustki. Takie przepustki obowiązują też podczas przemieszczania się po mieście samochodem i transportem miejskim.

 • 10:12

  Ukraina: w ciągu minionej doby potwierdzono 444 przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 8 osób - poinformowało ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zakażonych SARS-CoV-2 wzrósł do 5106, a zmarłych do 133.

  Minister ochrony zdrowia, Maksym Stepanow powiedział na briefingu, że wśród ogółu osób, u których potwierdzono zakażenie, jest 333 dzieci i 978 pracowników medycznych.

 • 9:35

  Iran: Mimo trwającej pandemii irańskie władze zakończyły w sobotę blokadę Teheranu i wezwały mieszkańców stolicy, by wrócili do pracy. Na taki krok zdecydowano się mimo ostrzeżeń ze strony urzędników ochrony zdrowia.

  W pozostałych prowincjach Islamskiej Republiki dwutygodniową blokadę i restrykcje dotyczące podróży zniesiono już tydzień wcześniej. Wciąż w kraju zamknięte pozostają szkoły i stadiony sportowe, a restauracje wydają jedzenie wyłącznie na wynos.

  Według prezydenta Hassana Rowhaniego strategia, którą określił "mądrym dystansowaniem", ma na celu walkę z dwoma wrogami naraz: koronawirusem oraz upadkiem irańskiej gospodarki i tak obciążonej już międzynarodowymi sankcjami.

  W Iranie do soboty zmarło około 5 tysięcy zakażonych, w tym także wysocy rangą urzędnicy. Do tej pory potwierdzono w tym kraju blisko 80 tysięcy przypadków koronawirusa.

 • 9:17

  Nigeria: Nie żyje szef sztabu nigeryjskiego prezydenta Mallam Abba Kyari, który był zakażony koronawirusem.

 • 9:07

  Węgry: Liczba osób zmarłych z powodu COVID-19 wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin do 172. Od początku epidemii zakażenie koronawirusem stwierdzono już u 1834 osób.

  W ciągu ostatniej doby zmarło 16 osób cierpiących na choroby przewlekłe. Wszystkie zgony - z wyjątkiem 42-letniej kobiety - dotyczą osób w starszym wieku.

 • 7:58

  Brazylia: prezydent Jair Bolsonaro zdymisjonował ministra zdrowia Luiza Mandettę.

 • 7:44

  Niemcy: Potwierdzono 3609 przypadków zakażenia - łączny bilans wzrósł do 137 439. Liczba osób chorych na COVID-19, które zmarły, wzrosła o 242 do 4110.

 • 7:27

  Włochy: 50 tysięcy miejsc pracy w turystyce we Włoszech będzie zagrożonych już w czerwcu, jeśli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania w ich obronie – alarmuje ta branża w drugim miesiącu zamknięcia kraju. Wydano specjalny manifest w tej sprawie.

 • 7:21

  Co wydarzyło się w piątek? Czytaj podsumowanie na tvn24.pl.

 • 7:06

  Chiny: Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała o 27 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 17 z nich dotyczy osób, które przyjechały z zagranicy. Nie odnotowano ani jednego nowego zgonu.

 • 6:37

  Włochy: Włoski przedstawiciel w Światowej Organizacji Zdrowia i doradca ministerstwa zdrowia w Rzymie Walter Ricciardi uważa, że druga fala epidemii na jesieni "to więcej niż hipoteza, to pewność". Zaapelował, by nie spieszyć się z otwieraniem kraju.

 • 6:36

  USA: 36 773 osób zakażonych koronawirusem zmarło - wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia przekroczyła 700 tysięcy.

Autor:ads, momo

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości