Koronawirus w Niemczech. W szpitalach przybywa chorych na COVID-19. Umiera coraz więcej pacjentów

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP

Koronawirus przybiera na sile w Niemczech. O wysokim wzroście liczby chorych na COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii i większej liczbie zgonów związanych z zakażeniem informują niemieckie szpitale oraz Instytut im. Roberta Kocha.

Szpitale zgłaszają 1363 pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii, co jest najwyższym poziomem od końca kwietnia - informuje w czwartek telewizja ARD.

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) zarejestrował w ciągu doby 177 zgonów związanych z COVID-19. Tydzień temu było ich 145, dzień wcześniej 136.

Koronawirus rozprzestrzenia się w NiemczechShutterstock

Dwie firmy oferujące ubezpieczenia zdrowotne również poinformowały o wysokich wskaźnikach zakażeń koronawirusem w tym roku. Kaufmaennische Krankenkasse (KKH) naliczyła w pierwszej połowie 2022 roku około 27 400 przypadków wśród swoich ubezpieczonych - prawie trzy i pół razy więcej niż w całym 2021. Nastąpił również szczyt infekcji dróg oddechowych.

Z danych kasy chorych Barmer wynika, że utrzymująca się do niedawna tendencja wzrostowa zakażeń koronawirusem ma również wyraźne odzwierciedlenie w zwolnieniach lekarskich. Ich liczba w ciągu zaledwie kilku tygodni wzrosła niemal dwukrotnie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości