TVN24 | Świat

Poddani izolacji pasażerowie lotów z RPA domagają się przeprosin od KLM i lotniska Schiphol

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Przebywający na kwarantannie pasażerowie piątkowych lotów KLM z Republiki Południowej Afryki do Amsterdamu domagają się przeprosin od przewoźnika i amsterdamskiego lotniska Schiphol. Odizolowani skarżą się między innymi na chaos i złą organizację testów na obecność koronawirusa.

W piątek Holandia wprowadziła zakaz lądowania samolotów z krajów południowej Afryki. Uczyniono wyjątek dla dwóch samolotów KLM, które były już w drodze do Amsterdamu z Johannesburga w Republice Południowej Afryki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Po wylądowaniu 600 pasażerów zostało objętych obowiązkiem poddania się testowi na obecność koronawirusa. Właśnie na chaos związany z testowaniem skarżą się teraz niektórzy z poddanych kwarantannie pasażerów.

Pasażerowie lotów z RPA domagają się przeprosin

W sumie koronawirus został stwierdzony u 61 z nich, w tym u 14 - wariant omikron. Wszyscy zostali objęci obowiązkiem poddania się izolacji w jednym z hoteli znajdujących się niedaleko lotniska.

Jak informuje portal NH Nieuws kilkudziesięcioro z nich napisało list ze skargą do dyrekcji KLM i Schiphol. Wskazują, że podczas testów przebywali w małym pomieszczeniu i mogło tam dojść do infekcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Omikron – objawy nowego wariantu koronawirusa

Jednocześnie przez kilka godzin przebywali na lotnisku bez jedzenia i picia, a w toaletach brakowało nawet papieru toaletowego. - Byliśmy traktowani w sposób poniżający, prawie jak przestępcy - czytamy w liście.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP