Całodobowa godzina policyjna, zakaz wychodzenia z domów. W Austrii wprowadzą całkowity lockdown

Źródło:
PAP, Reuters
Koronawirus w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz nie wyklucza drugiego lockdownu
Koronawirus w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz nie wyklucza drugiego lockdownu
wideo 2/21
Koronawirus w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz nie wyklucza drugiego lockdownu

Od wtorku na terenie całej Austrii będzie obowiązywał całkowity lockdown – zapowiedział w sobotę kanclerz Sebastian Kurz. Nowe obostrzenia przewidują między innymi rozszerzenie godziny policyjnej na całą dobę.

Mimo wprowadzenia pod koniec października częściowego lockdownu, w ramach którego zamknięto między innymi restauracje, kawiarnie, muzea i teatry, liczba nowych zakażeń w Austrii stale rośnie. Rząd od kilku tygodni znajdował się pod presją, by znacznie zaostrzyć obowiązujące ograniczenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Całodobowa godzina policyjna, zamknięte teatry i restauracje

Zgodnie z przedstawionym przez kanclerza Sebastiana Kurza planem, o którym informowała wcześniej agencja Reutera, lockdown ma rozpocząć się w najbliższy wtorek i potrwać do 6 grudnia. W tym czasie godzina policyjna, obowiązująca obecnie od 20.00 do 6.00, rozszerzona zostanie na całą dobę. Wychodzić z domu będzie można jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Zamknięte mają zostać wszystkie sklepy, których działalność nie jest nieodzowna, nauka w szkołach będzie odbywać się całkowicie zdalnie. Otwarte pozostaną jedynie placówki dla najmłodszych dzieci.

Restauracje będą mogły serwować posiłki jedynie na wynos, a muzea, teatry i kina pozostaną zamknięte. W miarę możliwości pracownicy powinni przejść na zdalny tryb pracy.

Koronawirus w Austrii

W piątek austriackie MSW poinformowało o najwyższej od początku pandemii liczbie 9586 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu doby, co zwiększyło ich łączną liczbę od w tym kraju do 191 228.

Na COVID-19 w Austrii zmarło 1661 osób.

Autorka/Autor:ft

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty: