Księżniczka Beatrycze zmienia plany ślubne z powodu koronawirusa

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Rodzina królewska poinformowała w środę, że wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, księżniczka Beatrycze, ze względu na koronawirusa ogranicza swoje plany ślubne i odwołała już planowane przyjęcie, które miało się odbyć w maju w Pałacu Buckingham.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Księżniczka Beatrycze weźmie ślub z Edoardo Mapelli Mozzim 29 maja w kaplicy królewskiej w Pałacu św. Jakuba w Londynie, po czym w ogrodach Pałacu Buckingham miało się odbyć przyjęcie weselne wydane przez królową.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

"Są szczególnie świadomi zaleceń rządu"

Plany jednak zmieniono po wydanym przez rząd zaleceniu dla wszystkich obywateli, by w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronawirusa unikali spotkań towarzyskich. Jak oświadczył Pałac Buckingham, para jest świadoma potrzeby unikania niepotrzebnego ryzyka i w świetle zaleceń rządu zrewidowała swoje plany.

"Są oni szczególnie świadomi zaleceń rządu zarówno w kwestii bezpieczeństwa starszych członków rodziny, jak i dużych zgromadzeń ludzi. Dlatego planowane przyjęcie w ogrodach Pałacu Buckingham nie odbędzie się. Para dokładnie rozważy zalecenia rządu, zanim zdecyduje, czy prywatny ślub może odbyć się przed małą grupą członków rodziny i przyjaciół" - napisano w oświadczeniu.

Księżniczka Beatrycze, ze względu na koronawirusa ogranicza swoje plany ślubneWeb Summit/Wikimedia CC BY 2.0

Odwołane doroczne przyjęcia królowej

We wtorek królowa ogłosiła, że odwołuje swoje doroczne przyjęcia w ogrodzie i udział w szeregu innych wydarzeń, ponadto w czwartek, tydzień wcześniej niż to było zaplanowane, uda się na okres wielkanocny do zamku w Windsorze pod Londynem. Jak zapewnił Pałac Buckingham, te zmiany podjęto ze względu na to, by nie narażać monarchini na niepotrzebne ryzyko.

31-letnia Beatrycze, dziewiąta w kolejce do tronu, jest wnuczką królowej oraz kuzynką książąt Williama i Harry'ego. We wrześniu ubiegłego roku zaręczyła się we Włoszech z 36-letnim Mapelli Mozzim, potentatem na rynku nieruchomości o angielsko-włoskich korzeniach.

Wesele Beatrycze i tak miało być znacznie skromniejsze niż ślub jej młodszej siostry Eugenii, która w 2018 r. poślubiła na zamku w Windsorze handlarza winem Jacka Brooksbanka. Skromniejsze plany były spowodowane kłopotami wizerunkowymi ojca Beatrycze i Eugenii, księcia Andrzeja, który wskutek znajomości z amerykańskim finansistą i pedofilem Jeffreyem Epsteinem ogłosił czasową rezygnację z wykonywania obowiązków publicznych.

Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości