Korea Północna znów wystrzeliła rakietę balistyczną. Pocisk spadł do morza

Źródło:
PAP

Armia Korei Południowej ogłosiła, że Korea Północna wystrzeliła w niedzielę rakietę balistyczną w kierunku Morza Japońskiego. Straż przybrzeżna Japonii poinformowała, że pocisk spadł do morza.

"Korea Północna wystrzeliła niezidentyfikowany pocisk balistyczny w kierunku Morza Wschodniego" – podali w niedzielnym komunikacie szefowie Połączonych Sztabów Korei Południowej.

Poinformowano, że wykryto start rakiety, ale nie podano dalszych szczegółów. Informację tę potwierdziła japońska straż przybrzeżna, która podała też, że pocisk spadł do morza.

Rakietę balistyczną wystrzelono w grudniu

Po raz ostatni Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną 18 grudnia 2023 roku. Był to zaawansowany pocisk międzykontynentalny klasy ICBM na paliwo stałe Hwasong-18.

Na początku stycznia Pjongjang przeprowadził ćwiczenia artyleryjskie z użyciem ostrej amunicji na swoim zachodnim wybrzeżu, w pobliżu wysp Korei Południowej. Tamtejsza ludność cywilna zmuszona była do schronienia się w bezpiecznych miejscach.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nazwał w zeszłym tygodniu Koreę Południową "głównym wrogiem" swojego narodu i stwierdził, że "nie będzie unikał wojny" z południowym sąsiadem.

Autorka/Autor:pp / prpb

Źródło: PAP