TVN24 | Świat

Merkel karmiła ptaki, jedna z papug ją dziobnęła

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kab
Źródło:
Deutsche Welle

Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel odbyła pożegnalną podróż po swoim rodzinnym okręgu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. W jej ramach odwiedziła park ptaków Vogelpark Marlow, gdzie została "zaatakowana" przez papugę - podał portal niemieckiego nadawcy Deutsche Welle.

"Angela Merkel spotkała się z kilkoma barwnymi wyborcami przed niedzielnym głosowaniem do Bundestagu, choć można już teraz potwierdzić, że nie będą głosować na jej partię" - komentował piątkowe wydarzenie w dość żartobliwym tonie Deutsche Welle.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W piątek ustępująca z urzędu kanclerz Niemiec odwiedziła park ptaków Vogelpark Marlow, położony nieopodal Rostocku w północno-wschodnich Niemczech. "Kiedy karmiła ptaki z papierowego kubka mieszanką, złożoną z wody, suszonego pyłku kwiatowego, cukru owocowego i płatków zbożowych, jedna z papug usiadła jej na głowie, a inna dziobnęła" - relacjonuje Deutsche Welle.

"Grupa australijskich lorys tęczowych zapewniła Merkel doskonałą okazję do zrobienia zdjęcia na szlaku kampanii wyborczej" - komentował portal Deutsche Welle.

Pożegnalna podróż w charakterze kanclerza

We wtorek Merkel wraz z premierem kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem w mieście Stralsund w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wzięła udział w jednym z ostatnich wieców przed niedzielnymi wyborami do Bundestagu, w których już nie wystartuje.

Merkel była kanclerzem Niemiec od prawie 16 lat. Kandydatami do tego urzędu są Armin Laschet (CDU/CSU), Olaf Scholz (SPD) i Annalena Baerbock (Zieloni).

Kanclerze NiemiecPAP/dpa

Autor:tas/kab

Źródło: Deutsche Welle