Joe Biden ponownie z pozytywnym testem na koronawirusa

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Prezydent USA Joe Biden poinformował w sobotę, że ponownie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak dodał, mimo braku objawów zamierza się odizolować dla bezpieczeństwa innych. Przez ten czas będzie pracował normalnie. W środę w tym tygodniu amerykański przywódca zakończył poprzednią izolację.

"Dzisiaj ponownie uzyskałem pozytywny wynik na COVID-19. Dzieje się tak u niewielkiej mniejszości osób. Nie mam objawów, ale zamierzam się odizolować dla bezpieczeństwa osób wokół mnie" – przekazał na Twitterze. Jak dodał, przez czas izolacji zamierza nadal pracować. Biały Dom wyjaśnił później, że pozytywny wynik to skutek stosowania leku Paxlovid.

To kolejny raz w ostatnich dniach, gdy Joe Biden uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Biały Dom informował o zakażeniu w czwartek 21 lipca. W środę lekarz prezydenta Kevin O'Connor poinformował, że po pięciu dniach od zakażenia Biden dwukrotnie otrzymał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i kończy izolację. Przez następne 10 dni - poinformował wtedy lekarz - będzie jednak nosił maseczkę ochronną w trakcie kontaktów z innymi osobami.

Tego samego dnia w Ogrodzie Różanym przed Białym Domem Biden wygłosił pierwsze przemówienie po zakończeniu izolacji. Mówił, że miał łagodne objawy, a jego choroba nie zakłóciła jego pracy.

Autorka/Autor:ft, akr/tr

Źródło: tvn24.pl, PAP

Tagi:
Raporty: