Pies Joe Bidena usunięty z Białego Domu po serii pogryzień personelu

Źródło:
PAP
Joe Biden powitał w Białym Domu nowego psa, Commandera. Nagranie z grudnia 2021 roku
Joe Biden powitał w Białym Domu nowego psa, Commandera. Nagranie z grudnia 2021 rokutwitter.com/POTUS
wideo 2/2
Joe Biden powitał w Białym Domu nowego psa, Commandera. Nagranie z grudnia 2021 rokutwitter.com/POTUS

Pies prezydenta USA Joe Bidena Commander został usunięty z Białego Domu w związku z serią incydentów, kiedy to pogryzł zatrudniony tam personel, w tym funkcjonariuszy Secret Service.

Rzeczniczka pierwszej damy Jill Biden Elizabeth Alexander poinformowała, że Joe Biden i jego żona bardzo troszczą się o bezpieczeństwo personelu Białego Domu i tych, którzy ich na co dzień chronią.

- Są wdzięczni za cierpliwość i wsparcie ze strony tajnych służb USA i wszystkich zaangażowanych osób. (...) Biały Dom może być stresującym środowiskiem dla rodzinnych zwierząt domowych – wyjaśniła. Jak przekazała, Commandera "nie ma obecnie na terenie Białego Domu".

Alexander nie sprecyzowała, dokąd wysłano dwuletniego owczarka niemieckiego. Według AP był ostatni raz widziany w sobotę na górnym balkonie Białego Domu.

Oświadczenie rzeczniczki nadeszło kilka godzin po tym, jak sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre została zapytana na konferencji prasowej o nowe informacje, jakoby pies pogryzł pracownika Białego Domu.

Atakował funkcjonariuszy służb

- Ostatni incydent, kiedy Commander ugryzł w Białym Domu umundurowanego agenta Secret Service, miał miejsce 25 września. Został on opatrzony na miejscu przez służby medyczne - stwierdził szef ds. komunikacji służb Anthony Guglielmi.

Zgodnie z danymi Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS), owczarek pogryzł lub w inny sposób zaatakował funkcjonariuszy tajnych służb w okresie od października 2022 roku do stycznia 2023 co najmniej 10 razy. W jednym przypadku wymagało to leczenia poszkodowanego w szpitalu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pies Joe Bidena pogryzł agenta Secret Service. Po raz jedenasty

Commander to drugi z psów prezydenta w Białym Domu, który zachowywał się agresywnie, w tym gryzł personel Białego Domu. Pierwszy owczarek niemiecki, Major, został wysłany do przyjaciół Bidenów w stanie Delaware.

Autorka/Autor:pp

Źródło: PAP