TVN24 | Świat

"Żelazna Kopuła przechwyciła grad rakiet". Izrael publikuje wideo

TVN24 | Świat

Autor:
akr/dap
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Nagranie z Izraela. Żelazna Kopuła przechwyciła grad rakiet nad Tel Awiwem i środkowym IzraelemTwitter/Israel Defense Forces
wideo 2/2
Twitter/Israel Defense ForcesNagranie z Izraela. Żelazna Kopuła przechwyciła grad rakiet nad Tel Awiwem

Nocne niebo, mnóstwo nadlatujących rakiet i jasne rozbłyski – tak na wideo wygląda moment, w którym system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła przechwycił wystrzelone w kierunku Izraela pociski. Nagranie opublikowała we wtorek izraelska armia.

W wtorek o godzinie 20.28 czasu polskiego (21.28 czasu lokalnego) Siły Obronne Izraela opublikowały na swoim oficjalnym profilu na Twitterze nagranie przedstawiające - jak napisali - "moment, w którym Żelazna Kopuła przechwyciła grad rakiet nad Tel Awiwem i środkowym Izraelem". Zaznaczono, że nagranie nie jest w żaden sposób obrobione.

Wcześniej we wtorek grupa bojowników Islamskiego Dżihadu w Gazie zapowiedziała na godzinę 21 (godz. 20 czasu polskiego) ostrzał rakietami Tel Awiwu w odpowiedzi na wtorkowy izraelski atak lotniczy, w wyniku którego zawalił się 12-piętrowy blok mieszkalny w Strefie Gazy.

- W odpowiedzi na ataki na domy mieszkalne i ludność cywilną, spotkanie z rakietami ruchu oporu na niebie Tel Awiwu odbywa się o godzinie 21:00 – powiedział rzecznik Islamskiego Dżihadu Abu Hamza.

Wieżowiec w Gazie runął, dżihadyści odpowiedzieli atakiem rakietowym >>>

Autor:akr/dap

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Israel Defense Forces

Tagi:
Raporty: