Wybuch zniszczył stację benzynową i pobliski budynek. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

Aktualizacja:
Źródło:
PAP
Wybuch zniszczył stację benzynową i pobliski budynek
Wybuch zniszczył stację benzynową i pobliski budynek
Twitter/NIAS999
Wybuch zniszczył stację benzynową i pobliski budynekTwitter/NIAS999

W irlandzkim hrabstwie Donegal doszło do potężnej eksplozji na stacji paliw. Policja przekazała w sobotę po południu, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 10. Dodała, że nie ma już żadnych zaginionych, natomiast jedna z ośmiu osób przebywających w szpitalu jest w stanie krytycznym.

Do potężnej eksplozji doszło w piątek po południu na stacji benzynowej w miejscowości Creeslough na północy Irlandii. Akcja ratunkowa służb trwała wiele godzin. W piątek późnym wieczorem poinformowano o trzech ofiarach śmiertelnych, a w sobotę rano o siedmiu.

W sobotę po południu policja zaktualizowała bilans ofiar i przekazała, że wśród zabitych jest czterech dorosłych mężczyzn, trzy dorosłe kobiety, dwoje nastolatków i kilkuletnia dziewczynka. Osiem osób trafiło do szpitala. Według policji, jedna z nich jest w stanie krytycznym. Poinformowano także, że nie ma już osób zaginionych.

Policja przekazała, że nic nie wskazuje, by przyczyną eksplozji było zamierzone działanie i na razie najbardziej prawdopodobną wersją jest nieszczęśliwy wypadek.

Zniszczenia po wybuchu w Cresslough

Wybuch zniszczył nie tylko stację benzynową, ale także znajdujący się tuż obok niej budynek mieszkalny, na którego parterze mieścił się sklep spożywczy, poczta i zakład fryzjerski. Znacząco uszkodzony został również sąsiedni budynek.

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać samochody przygniecione gruzem oraz zniszczone budynki. Przez całą noc na miejscu pracowały ekipy ratunkowe z psami wyszkolonymi do wyszukiwania przysypanych pod gruzami ludzi.

Ponieważ Cresslough znajduje się blisko granicy, w akcji ratunkowej uczestniczyły także służby z Irlandii Północnej.

"Załogi NIAS, w tym HEMS, pomagają naszym kolegiom w Irlandii na miejscu eksplozji w Creeslough. Nasze myśli są ze wszystkimi zespołami ratowniczymi na miejscu zdarzenia i tymi, którzy ucierpieli w wyniku wybuchu" – napisała na Twitterze Służba Pogotowia Ratunkowego Irlandii Północnej.

- Chcę wyrazić moje najgłębsze wyrazy współczucia dla ich rodzin i przyjaciół, a także dla całej społeczności Creeslough, w tym najczarniejszym z dni dla hrabstwa Donegal i całego kraju. Ludzie na całej wyspie będą sparaliżowani tym samym poczuciem szoku i całkowitego zdruzgotania, jak mieszkańcy Creeslough z powodu tej tragicznej straty życia - oświadczył premier Irlandii Micheal Martin.

W miejscowości Creeslough doszło do wybuchu na stacji benzynowejGoogle Maps

Autorka/Autor:asty,js/adso,tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/NIAS999