Desant irlandzkich komandosów na statek. Przejęto największy w historii kraju transport narkotyków

Autor:
asty//mm
Źródło:
PAP

Ponad dwie tony kokainy przejęło irlandzkie wojsko podczas specjalnej operacji przeprowadzonej u wybrzeży kraju. Narkotyki, które zostały wysłane przez jeden z południowoamerykańskich karteli, miały trafić zarówno na rynek irlandzki, jak i do innych krajów europejskich.

Ładunek 2253 kg kokainy o wartości rynkowej 157 mln euro przejęło irlandzkie wojsko podczas przeprowadzonego we wtorek desantu na płynący pod banderą Panamy statek. Jak poinformowała w środę policja, to największe przejęcie narkotyków w historii Irlandii.

Operację, która odbyła się na wodach wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Irlandii, przeprowadziła jednostka sił specjalnych tego kraju, Army Ranger Wing.

Desant ze śmigłowców na statek

Na przeprowadzony ze śmigłowców desant na statek MV Matthew zdecydowano się, gdy jego załoga zignorowała polecenia irlandzkiej straży przybrzeżnej mimo strzałów ostrzegawczych.

Irlandzkie wojsko przejęło narkotyki o wartości około 157 mln euroPlatforma X/defenceforces

Policja poinformowała w środę, że aresztowano na razie trzech mężczyzn w wieku 60, 50 i 31 lat, ale ponieważ przesłuchania liczącej 25 osób załogi statku nadal trwają, możliwe są dalsze aresztowania.

Narkotyki, które zostały wysłane przez jeden z południowoamerykańskich karteli, miały trafić zarówno na rynek irlandzki, jak i do innych krajów europejskich.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Platforma X/defenceforces