Strażnicy Rewolucji przejęli południowokoreański tankowiec

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters

Irańskie media przekazały, że siły morskie oddziałów Strażników Rewolucji przejęły południowokoreański tankowiec i aresztowały jego załogę. Jako powód podano "zanieczyszczanie chemikaliami Zatoki Perskiej" przez jednostkę.

Brytyjska firma Ambrey, zajmująca się ochranianiem okrętów, zidentyfikowała jednostkę jako tankowiec Hankuk Chemi – przekazał Reuters. Jak dodano, statek został przejęty i prawdopodobnie skierowany do irańskiego portu w Bandar Abbas. Według Ambrey, statek należący do firmy DM Shipping Co. płynął z portu w saudyjskim Al-Dżubajl do Fudżajry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W poniedziałek po południu irańskie agencje Fars i Tasnim przekazały, że władze tego kraju aresztowały załogę tankowca.

Według nich, załoga składa się z Koreańczyków, Birmańczyków, Indonezyjczyków i Wietnamczyków.

Wcześniej brytyjska agencja nadzoru ruchu morskiego United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) informowała, że w wyniku "interakcji" między irańskimi władzami a południowokoreańskim statkiem, jednostka była zmuszona do zmiany kursu i wpłynięcia na wody terytorialne Iranu w cieśninie Ormuz.

Jak przekazały irańskie media, siły morskie Strażników Rewolucji przejęły kontrolę nad tankowcem w związku z "zanieczyszczaniem chemikaliami Zatoki Perskiej" przez jednostkę. Podały też, że tankowiec przewoził 7,2 tysiąca ton alkoholu etylowego.

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości