TVN24 | Świat

Ogień na statkach w irańskim porcie

TVN24 | Świat

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Co najmniej siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze w południowym Iranie - podała w środę agencja Tasnim. Od końca czerwca w pobliżu irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do kilku wybuchów i pożarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W Buszehrze znajduje się irańska elektrownia jądrowa.

Według innej irańskiej agencji, IRNA, w porcie w Buszehrze nad Zatoką Perską płonęły co najmniej trzy statki.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru ani na których jednostkach pojawił się ogień.

W ostatnich tygodniach w Iranie doszło do wielu eksplozji i pożarów

Pod koniec zeszłego tygodnia w zachodniej części Teheranu słychać było eksplozję lub - jak wynikało z relacji w mediach społecznościowych - serię eksplozji. Z kolei w wybuchu w fabryce w mieście Bakerszar na południe od irańskiej stolicy zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Powodem eksplozji miał być - jak podano - błąd ludzki.

W ostatnich tygodniach w Iranie doszło do wielu wybuchów i pożarów, między innymi w ośrodku wzbogacania uranu w Natanz oraz w kompleksie wojskowym Parchin. Pojawiły się spekulacje, że w niektórych przypadkach mogły to być akty sabotażu.

Kuwejcki dziennik "Al-Dżarida" napisał, że za pożarem w Natanzie, gdzie znajduje się jedna z kluczowych instalacji irańskiego programu nuklearnego objęta nadzorem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), miałby stać Izrael.

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: