Amerykańska policja z Dallas w Teksasie opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać czterech mężczyzn mogących mieć związek z zabójstwem irackiego imigranta.
36-letni Ahmed Al-Dżumali razem z bratem w czwartek krótko po północy wybiegł ze swojego domu, by pooglądać padający śnieg. Al-Dżumali widział go po raz pierwszy w swoim życiu. Jego żona z progu domu robiła zdjęcia. W pewnej chwili z zaparkowanej niedaleko ciężarówki padło osiem strzałów.
Al-Dżumali zdążył powiedzieć, że "został trafiony" i zdołał wbiec z powrotem do domi. Zmarł jednak później w szpitalu w Dallas.
Badający sprawę policjanci "nie wykluczyli", że mogło dojść do zbrodni na tle nienawiści.
RIP Ahmad Al-Jumaili. He was shot in the chest, part of a hate crime, in Texas. #MuslimLivesMatter #Justice4AlJumaili pic.twitter.com/ywE5Zyjxbs
— `*sarah (@skbvancity) marzec 8, 2015
Nienawiść do muzułmanów?
Do morderstwa na muzułmaninie dochodzi zaledwie miesiąc po zastrzeleniu trzyosobowej muzułmańskiej rodziny w Chapel Hill (Północna Karolina). Członkowie rodziny określili ją mianem zbrodni popełnionej z nienawiści radości. Żona zabójcy twierdziła, że do strzelaniny doszło po awanturze na parkingu.
Świadkowie strzelaniny w Dallas twierdzą, że zanim padły strzały, dwóch-czterech mężczyzn weszło do bloku, w którym mieszkała rodzina al-Dżumalów. Rzeczywiście kamera monitoringu zarejestrowała wchodzących do budynku kolejno po sobie czterech mężczyzn. Policja opublikowała nagranie i prosi o pomoc w identyfikacji tych osób.
Amerykańskie media podają, że Al-Dżumali przeprowadził się do USA zaledwie 20 dni przed śmiercią. Od 16 miesięcy był żonaty z Zahrą. Zaraz po ślubie kobieta dla swojego bezpieczeństwa przeniosła się do USA, a mąż dołączył do niej trzy miesiące temu. Kiedy Al-Dżumali wylądował w Dallas, żona powitała go transparentem z napisem: "Czekałam 460 dni, 662 400 minut na tą chwilę. Witaj w domu".
Policja zaoferowała nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów za informacje, które mogą pomóc w ujęciu sprawców.
Autor: pk\mtom / Źródło: Dallas Morning News, Independent
Źródło zdjęcia głównego: Dallas Police Department