Były król Juan Carlos po dwóch latach przyleciał do Hiszpanii

Źródło:
PAP

W czwartek wieczorem do Hiszpanii, po prawie dwóch latach spędzonych na emigracji, przybył były król Juan Carlos Burbon. Czterodniowy pobyt ma charakter prywatny.

Były król Hiszpanii Juan Carlos Burbon powrócił w czwartek do ojczyzny po prawie dwóch latach spędzonych na emigracji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z powodu podejrzeń o korupcję.

Były monarcha przybył wieczorem na lotnisko w Vigo, w północno-zachodniej Hiszpanii, z Abu Zabi prywatnym samolotem. Na lotnisku Juana Carlosa powitała infantka Helena.

Były król Hiszpanii Juan Carlos wrócił do kraju

Czterodniowy pobyt Burbona w Hiszpanii ma charakter prywatny, a były monarcha spędzi większość czasu na regatach organizowanych we wspólnocie autonomicznej Galicji oraz w gronie mieszkających tam przyjaciół. Dopiero w poniedziałek, na krótko przed wylotem do Abu Zabi, Juan Carlos spotka się z Filipem VI.

Burbon, który abdykował w 2014 roku w atmosferze skandali korupcyjnych i obyczajowych, opuścił Hiszpanię dyskretnie na początku sierpnia 2020 roku. W pozostawionym synowi liście napisał, że emigruje, aby ułatwić Filipowi VI sprawowanie władzy.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP