Policja w Hamburgu zatrzymała dwóch nastolatków, którzy mieli grozić nauczycielce zabawkową bronią

Aktualizacja:
Źródło:
Welt.de

W jednej ze szkół w Hamburgu doszło do interwencji specjalnej jednostki policyjnej. Dwóch nastolatków miało grozić bronią nauczycielce w szkole w dzielnicy Blankenese. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych, którzy mieli przy sobie zabawkową broń - poinformował portal tygodnika "Spiegel".

Rano przedstawiciel szkoły w Blankenese zaalarmował policję, ponieważ dwie osoby miały wejść do klasy i grozić nauczycielce bronią palną. Następnie uciekły w nieznanym kierunku. Niedługo później policja zaczęła odgradzać teren szkoły. Następnie jednostki specjalne policji przeszukały budynek szkoły i sale lekcyjne. Niezależnie od tego według policji wczesnym popołudniem doszło również do zagrożenia w dzielnicy Bahrenfeld. Cywilni śledczy zatrzymali dwóch 12-latków, 13-latka oraz 14-latka. Okazało się, że 12-latek i 13-latek mogą być również odpowiedzialni za sytuację w Blankenese. Skonfiskowano im zabawkową broń.

Dzielnica Blankenese znajduje się nad Łabą i jest uważana za dość zamożną. W tamtejszej szkole rejonowej uczy się około 1150 uczniów.

Autorka/Autor:tmw, mjz/PKoz

Źródło: Welt.de

Źródło zdjęcia głównego: FABIAN BIMMER / Reuters / Forum