TVN24 | Świat

Gdzie znajduje się luksusowa willa Ramzana Kadyrowa? Ukraiński portal zlokalizował posiadłość przywódcy Czeczenii

TVN24 | Świat

Autor:
aa//az
Źródło:
Ukraińska Prawda
Kim jest Ramzan Kadyrow? "Fakty z zagranicy" , 04.02.2016
Kim jest Ramzan Kadyrow? "Fakty z zagranicy" , 04.02.2016TVN24 BiS
wideo 2/5
TVN24 BiSKim jest Ramzan Kadyrow? "Fakty z zagranicy" , 04.02.2016

Ramzan Kadyrow ma prywatną willę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – twierdzi portal Ukraińska Prawda. Dziennikarze przeanalizowali loty samolotu przywódcy Czeczenii i dokładnie przyjrzeli się zdjęciom z jego podróży. Ustalili, że luksusowa rezydencja znajduje się na słynnej "palmie".

Ramzan Kadyrow jest przywódcą Czeczenii. Jak twierdzi, część jego oddziałów wojskowych wsparła rosyjskie wojsko w trwającej od kilkudziesięciu dni wojnie w Ukrainie. Dziennikarze Ukraińskiej Prawdy wzięli pod lupę majątek Kadyrowa. W opublikowanym 30 marca artykule poinformowali, że jest on posiadaczem między innymi wartego kilkadziesiąt milionów dolarów samolotu i luksusowej willi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Pięciogwiazdkowy hotel na słynnej "palmie"

Dziennikarze ustalili, że od 2013 roku do Kadyrowa należy luksusowy Airbus A319, który może zabrać na pokład 156 pasażerów. Jego wartość opiewa na niemal 80 milionów dolarów. Skąd pewność, że to właśnie jego samolot? Z ustaleń redakcji wynika, że maszyna zwykle znajduje się na lotnisku w Groznym, a loty odrzutowca pokrywają się z terminami wizyt Kadyrowa m.in. w Moskwie. 

Według Ukraińskiej Prawdy w ciągu roku Airbus A319 kilkanaście razy wylądował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. O tym, że 26 lutego jeden z bliskich współpracowników Kadyrowa, Adam Delimchanow, wylądował w Dubaju, można było się dowiedzieć z mediów społecznościowych. Miejscowy muzyk zrobił sobie z nim zdjęcie.

Słynna sztuczna wyspa w DubajuFunny Solution Studio/Shutterstock

Czytaj też: Kim jest Ramzan Kadyrow i jak doszedł do władzy?

Dziennikarze uważnie przyjrzeli się tej fotografii. Z ich ustaleń wynika, że zdjęcie wykonano w pięciogwiazdkowym hotelu Jumeirah Zabeel Saray, który znajduje się w Dubaju na wyspie Palma Dżamira. Ta sztuczna wyspa w kształcie drzewa słynie z wysokiej klasy hoteli, luksusowych apartamentowców i restauracji serwujących wyszukane dania z całego świata. Osoby z bliskiego otoczenia Kadyrowa często miały się fotografować w Jumeirah Zabeel Saray. I to właśnie w tym kompleksie hotelowym ma się znajdować willa przywódcy Czeczenii. Według Ukraińskiej Prawdy rezydencja Kadyrowa to budynek, który znajduje się w ustronnym miejscu, i jest oznaczony numerem 21. Żeby kupić podobną willę, trzeba wydać około siedmiu milionów dolarów.

Jak zauważył rosyjski opozycjonista Ilja Jaszyn, Kadyrow dorobił się ogromnego majątku na kradzieży dotacji przeznaczonych dla Czeczenii. Według dziennika "The Moscow Times", rosyjska pomoc dla Republiki Czeczeńskiej wynosi 300 miliardów rubli (3,8 miliarda dolarów) rocznie. Sam Kadyrow, zapytany w 2011 roku o źródło jego dochodów, miał odpowiedzieć: "Allah daje. Nie wiem, skąd biorą się pieniądze". 

Autor:aa//az

Źródło: Ukraińska Prawda

Źródło zdjęcia głównego: chechnya.gov.ru

Pozostałe wiadomości