Najpierw sprzedawca auta, potem dziewczyna, na końcu ojciec. Trzecie morderstwo syna milionera

[object Object]
Do zbrodni doszło w Etobicoke w TorontoGoogle Earth
wideo 2/6

Były kanadyjski milioner, który już odsiaduje wyrok za dwa morderstwa, został uznany za winnego trzeciej zbrodni. Tym razem oskarżono go o zabicie własnego ojca. Jak podaje BBC News, początkowo sądzono, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Ojciec Dellena Millarda zginął w 2012 roku. Jak wtedy przypuszczano, sam postrzelił się w głowę. Po jego śmierci Millard odziedziczył rodzinną fortunę.

W 2012 roku mówił policji, że jego ojciec cierpiał na depresję i był alkoholikiem. "Nosił w sobie wielki smutek, którego nigdy nie poznałem, nie chciał się nigdy nim ze mną podzielić" – twierdził cytowany przez BBC News Millard. Jednak pracownicy przedsiębiorstwa lotniczego, należącego do rodziny, uważali, że między ojcem a synem dochodziło do napięć. W końcu okazało się, że milioner nie popełnił samobójstwa.

W poniedziałek sąd w prowincji Ontario uznał Millarda za winnego śmierci ojca. Zabił go, gdy mężczyzna spał.

Nie doszłoby do skazania Millarda za tę zbrodnię, gdyby nie dwie poprzednie sprawy. To bowiem zniknięcie Tima Bosmy w 2013 roku dało początek serii dochodzeń, które w efekcie doprowadziły do skazania milionera za trzy morderstwa.

Millard poznał się z Bosmą, gdy ten próbował sprzedać swój samochód za pośrednictwem internetu. Wraz ze znajomym, Markiem Smichem, spotkali się z mężczyzną w jego domu. Bosma zgodził się, by wspólnie przetestowali samochód. Od tej pory go nie widziano.

Gdy policja znalazła samochód Bosmy na terenie jednej z posesji należącej do matki Millarda, zaczęto interesować się przeszłością mężczyzny, w tym śmiercią jego ojca. I zniknięciem byłej partnerki.

Ciała ofiar mogły zostać spalone

Laura Babcock zniknęła bowiem trzy miesiące przed śmiercią ojca Millarda. Policja dowiedziała się, że była uwikłana w trójkąt miłosny z Millardem i jego obecną dziewczyną, której Millard obiecał, że "pozbędzie się" Babcock.

Jej ciała nigdy nie odnaleziono, a wkrótce po jej zniknięciu Millard kupił piec do spopielania. Policjanci przypuszczają, że i Bosma, i Babcock zostali zastrzeleni, a ich ciała spalone.

Millard i Smich zostali uznani za winnych morderstwa Bosmy w 2016 r., a morderstwa Babcock w 2017 r. W sprawie zabójstwa ojca zarzuty usłyszał sam Millard. Zdaniem prokuratorów chciał zabić ojca, żeby uratować swój spadek, który był wykorzystywany do wsparcia rodzinnego biznesu.

Autor: sno\mtom / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości