Ferrari zaczyna służbę w czeskiej policji

Autor:
mjz/adso
Źródło:
PAP
Czeska policja będzie używać Ferrari. Ma zwalczać międzynarodowe nielegalne wyścigi
Twitter/@PolicieCZCzeska policja będzie używać Ferrari. Ma zwalczać międzynarodowe nielegalne wyścigi

Czescy policjanci mogą już korzystać z samochodu Ferrari F142-458. Auto ma być wykorzystywane przede wszystkim w walce z międzynarodowymi nielegalnymi wyścigami. Pojazd został zajęty przez policję jako mienie pochodzące z działalności przestępczej.

Samochód ma być także wykorzystywany w pościgach za skradzionymi samochodami, które przejeżdżają przez Czechy do innych państw. W 2019 roku policja zarejestrowała około 30 nielegalnych wyścigów, których trasa prowadziła przez Republikę Czeską. - W tych przypadkach są używane podobne pojazdy o ekstremalnych osiągach, które nie mogą w pełni konkurować ze zwykłymi patrolami – powiedział rzecznik policji Jakub Vinczalek.

Według policji, ten model ferrari jest jednym z wielu pojazdów, które są zabezpieczane każdego roku. Nie jest nawet najdroższym z nich - powiedział Vinczalek. W 2021 roku zajęto około 900 pojazdów, z których większość sprzedano na pokrycie szkód wyrządzonych przez ich właścicieli. Niektóre z tych pojazdów policja wykorzystuje do zadań służbowych. Przystosowanie do takich zadań ferrari kosztowało 300 tys. koron, czyli około 12 tys. euro. Dodatkowe pięć tysięcy euro wydano na uruchomienie i przegląd samochodu, który przez dziesięć lat był nieużywany.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@PolicieCZ

Pozostałe wiadomości