Clinton wybrała swojego zastępcę

Świat

"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"tvn24
wideo 2/35

Demokratyczny senator z Wirginii Tim Kaine ma być kandydatem Hillary Clinton na wiceprezydenta. O swoim wyborze była szefowa amerykańskiej dyplomacji poinformowała w piątek na Twitterze.

"Tim Kaine jest niepoprawnym optymistą, który wierzy, że nie ma problemu, którego nie można rozwiązać" - napisała Clinton.

Clinton napisała także, że Kaine jest „człowiekiem, który poświęcił swoje życie walce na rzecz innych osób”

Absolwent Harvardu, były misjonarz

"To dla mnie ogromny zaszczyt być jej wice" - odpowiedział na Twitterze senator z Wirginii i były gubernator tego stanu.

58-letni Kaine, absolwent Harvardu, zasiada obecnie w senackiej komisji spraw zagranicznych. Biegle mówi po hiszpańsku, bo pracował jako misjonarz w Hondurasie. W przyszłym tygodniu w Filadelfii odbędzie się konwencja krajowa, na której Hillary Clinton dostanie nominację Partii Demokratycznej w wyścigu do Białego Domu. Potwierdzona ma być także kandydatura Kaine'a na wiceprezydenta. Zakończona w czwartek konwencja Partii Republikańskiej w Cleveland mianowała kontrowersyjnego miliardera Donalda Trumpa. W przypadku jego zwycięstwa w listopadowych wyborach wiceprezydentem będzie Mike Pence, gubernator Indiany.

"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"tvn24
wideo 2/35

Autor: tmw//gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: