"Wysiłki władz skupione są na opanowaniu epidemii". Sesja chińskiego parlamentu może zostać przełożona

TVN24 | Świat

Autor:
mart
Źródło:
PAP
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?gisanddata.maps.arcgis.com
wideo 2/36
gisanddata.maps.arcgis.comJak rozprzestrzenia się koronawirus?

Zaplanowana na marzec doroczna sesja chińskiego parlamentu może zostać przełożona, ponieważ wysiłki władz skupione są na opanowaniu epidemii koronawirusa – przekazała w poniedziałek państwowa agencja Xinhua. Decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec lutego.

Liczące ok. 3 tysiące delegatów Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) zbiera się zwykle w Pekinie 5 marca na trwającą 10 dni sesję. Na posiedzeniu tym formalnie zatwierdza nowe prawa i ogłasza cele gospodarcze na dany rok.

CZYTAJ. Jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem? >>>

Decyzja w lutym

Stały Komitet OZPL rozważa odłożenie marcowej sesji w związku z epidemią koronawirusa, która wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach – podała Xinhua. Do poniedziałku w całym kraju odnotowano ponad 70 tys. zakażeń i 1771 zgonów z powodu wirusa.

Formalna decyzja w sprawie odłożenia obrad krajowego parlamentu zapadnie na sesji Stałego Komitetu OZPL, która rozpocznie się 24 lutego – napisała chińska agencja. Według komunikatu komitet ma również rozpatrzyć projekt zakazu handlu dzikimi zwierzętami oraz "usunięcia złych nawyków jedzenia dzikich zwierząt, by zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo ludzi".

W komunikacie nie podano, na kiedy sesja parlamentu mogłaby zostać przełożona.

Autor:mart

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: