Chińska cenzura coraz ściślejsza. Zablokowano stronę Reutersa

reuters.comChiński rząd regularnie blokuje dostęp do zagranicznych mediów

W Chinach zostały zablokowane strony internetowe agencji Reutera - poinformowała ta światowa agencja. Wcześniej w Chinach blokowano dostęp m.in. do witryn amerykańskich dzienników "New York Times" i "Wall Street Journal", a także agencji Bloomberga.

"Reuters jest przywiązany do zasady uprawiania uczciwego i rzetelnego dziennikarstwa na całym świecie. Informowanie naszych odbiorców o wydarzeniach w Chinach uznajemy za bardzo ważną kwestię i dlatego liczymy, że nasze strony zostaną wkrótce znowu uruchomione" - napisano w oświadczeniu agencji.

Chińska cenzura internetu

Chińskie organy cenzurujące internet często bez ostrzeżenia blokują nowe strony i serwisy. Portal technologiczny TechCrunch zwraca jednak uwagę, że w przypadku witryn należących do mediów dochodziło do tego po publikacjach niewygodnych dla władz w Pekinie materiałów. W takich okolicznościach dochodziło do blokowania stron "Guardiana", "New York Timesa", "Wall Street Journal" i Bloomberga.

Najnowsza blokada dotyczy nie tylko chińskiej, ale także angielskiej wersji stron internetowych Reutersa. Według portalu TechCrunch w ostatnim czasie agencja nie publikowała jednak tekstów nieprzychylnych chińskim władzom.

Autor: mm//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: reuters.com

Pozostałe wiadomości