Największy seryjny zabójca w Brazylii znaleziony martwy

Autor:
lukl//now
Źródło:
PAP
Sao Paulo w Brazylii
Sao Paulo w Brazylii
Sao Paulo w Brazylii

Pedro Rodrigues junior, największy seryjny zabójca we współczesnej historii Brazylii, sam padł ofiarą morderstwa. 68-latek został zastrzelony w niedzielę przed domem swojej siostry na przedmieściu Sao Paulo. Mężczyzna był skazany za zamordowanie 71 osób.

Pedro Rodrigues potwierdzał, że zabił ponad sto osób. Jak twierdził na swoim procesie, jego ofiary były głównie handlarzami narkotyków. - Zabijałem ich dla przyjemności i z zemsty, ale także dla dobra społeczeństwa - mówił w zeznaniach przed sądem zabójca.

Skazany na 128 lat więzienia

Urodzony w 1954 roku w ubogiej rodzinie Pedro Rodrigues junior od dziesiątego roku życia utrzymywał się z drobnych kradzieży, a pierwszego zabójstwa dokonał w wieku 11 lat. Jedną z jego ofiar stał się po latach także jego własny ojciec. Zabił go, gdy odkrył, że to właśnie on był mordercą jego matki.

Brazylijska policjaZdjęcie ilustracyjneLucasMT / Shutterstock

Sąd skazał Rodriguesa na 128 lat więzienia, ale po 42 latach odbywania kary, w 2018 roku, mężczyzna uzyskał zgodę sądu na warunkowe zwolnienie z więzienia.

Wkrótce Rodrigues stał się jednym z najsłynniejszych w Brazylii youtuberów i wydał autobiograficzną książkę. Jest ona dziś szeroko komentowanym przez socjologów źródłem dokumentującym narastanie przemocy w tym kraju i argumentem w sporze ze zwolennikami dalszej liberalizacji ustawy o dostępie obywateli do broni palnej.

W 2022 roku, według oficjalnych statystyk, doszło w Brazylii do 41 tysięcy zabójstw, a problem ten - według oficjalnych danych - narasta. W ostatnim kwartale ubiegłego roku odnotowano wzrost liczby zabójstw o 6,5 proc.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:lukl//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: LucasMT / Shutterstock

Pozostałe wiadomości