TVN24 | Świat

Rosyjska szczepionka niedopuszczona w Brazylii. Szczepienia wciąż nie ruszyły

TVN24 | Świat

Autor:
akr//now
Źródło:
PAP

Rosyjska szczepionka Sputnik V nie została dopuszczona w Brazylii do stosowania. Taką decyzję podjął w sobotę brazylijski regulator leków Anvisa. W kraju wciąż nie ruszyła masowa akcja szczepień przeciw COVID-19 mimo wysokiej liczby nowych zakażeń koronawirusem i zgonów osób zainfekowanych.

Odmowę uzasadniono tym, że wniosek o zatwierdzenie szczepionki, wysłany przez firmę farmaceutyczną Uniao Quimica, nie spełniał minimalnych wymaganych kryteriów. W oświadczeniu Anvisy opublikowanym na stronie brazylijskiego ministerstwa zdrowia stwierdzono, że wniosek nie zawierał odpowiednich wyjaśnień dotyczących III fazy klinicznych badań szczepionki, a także kwestii dotyczących jej produkcji.

Uniao Quimica domagała się zgody na zastosowanie 10 milionów dawek Sputnika V w pierwszym kwartale tego roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Koronawirus w Brazylii

Oczekuje się, że Anvisa wyda w niedzielę decyzję co do stosowania chińskiej szczepionki Sinovac i brytyjskiej AstraZeneca.

Szczepionki przeciw COVID-19PAP

Liczba nowych zakażeń koronawirusem i zgonów chorych na COVID-19 utrzymuje się w Brazylii na bardzo wysokim poziomie.

W sobotę resort zdrowia Brazylii poinformował o 61 567 nowych przypadkach infekcji koronawirusemi i 1050 kolejnych zgonach. Był to już piąty dzień z rzędu, w którym liczba zgonów przekroczyła tysiąc. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii, według oficjalnych danych, wynosi 8 455 059, a zgonów - 209 296.

Szybki wzrost liczby nowych zachorowań w Brazylii sprawił, że liczący ponad 206 milionów mieszkańców kraj stał się już drugim po USA o największej liczbie zgonów związanych z COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE: Jedna z brazylijskich mutacji SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii >>>

Autor:akr//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: