Jair Bolsonaro w szpitalu. "Wypadek domowy"

TVN24

Jair Prezydent Bolsonaro trafił do szpitala po upadkuReuters ENEX
wideo 2/2

Prezydent Jair Bolsonaro został w poniedziałek hospitalizowany po "nieszkodliwym wypadku domowym". Według oficjalnych doniesień "ma się dobrze", ale musi pozostać w szpitalu na obserwacji.

63-letni prezydent Brazylii Jair Bolsonaro "przewrócił się w pałacu Alovorado" - w oficjalnej rezydencji głowy państwa. W wyniku tego zdarzenia został przewieziony do szpitala wojskowego w Brasilii. Tam został poddany komputerowej tomografii czaszki, która nie wykryła żadnych zmian. Szef bezpieczeństwa rządu Brazylii Augusto Heleno w telewizji Globo poinformował, że prezydent "ma się dobrze", ale musi na razie pozostać w szpitalu na obserwacji.

Problemy zdrowotne prezydenta

To kolejna wizyta Jaira Bolsonaro w szpitalu. Wcześniej, pod koniec stycznia, przeszedł operację jamy brzusznej w szpitalu w Sao Paulo. W wyniku powikłań pooperacyjnych był zmuszony zostać w placówce tydzień dłużej.

Operacja była następstwem wrześniowego ataku nożownika - Jair Bolsonaro odniósł zagrażające życiu obrażenia, miał przebite płuco, uszkodzoną wątrobę, a także uszkodzone jelita.

W związku z tym konieczne było przeprowadzenie u niego stomii na jelicie grubym (kolostomii) do czasu, aż tkanki uszkodzonych organów dostatecznie się zregenerują. Celem styczniowej operacji było usunięcie stomii i ponowne połączenie jelit.

Autor: asty//rzw / Źródło: PAP