Atak Rosji na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 126. dzień. Rosjanie ponownie przypuścili atak rakietowy na Charków, w wyniku którego na południu miasta wybuchł pożar. Jedna osoba została ranna - poinformowały lokalne media. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Co najmniej jedna osoba zginęła, a osiem zostało rannych w wyniku rosyjskich ostrzałów w obwodzie donieckim Ukrainy we wtorek – poinformował na Telegramie szef administracji obwodowej Pawło Kyryłenko.

> We wtorek wieczorem Rosjanie ponownie przypuścili atak rakietowy na Charków, w wyniku którego na południu miasta wybuchł pożar, jedna osoba została ranna - poinformowały lokalne media.

> W zajętym przez wojsko rosyjskie Siewierodoniecku w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy pozostaje 7-8 tysięcy mieszkańców, w mieście kończą się zapasy żywności, a nowa nie jest dostarczana - powiedział ukraiński mer miasta Ołeksandr Striuk.

> Żony rosyjskich żołnierzy z jednostki wojskowej 46108, stacjonującej w pobliżu Ułan-Ude, nagrały apel do przywódcy Buriacji Aleksieja Cydenowa. Proszą o pomoc w sprawie powrotu mężów do domu. Materiał opublikowały niezależne rosyjskie media, powołując się na wpis jednej z kobiet uczestniczących w tej akcji, Wiery Partilchajewej.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, by sformułowali prawną definicję "państwa terrorystycznego" i ukarali Rosję za jej działania przeciwko ludności cywilnej. Dodał, że Rosja codziennie popełnia akty terroru.

> Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow powiedział ukraińskim mediom, że tysiące ukraińskich obrońców już opanowało posługiwanie się bronią przekazaną przez zachodnich partnerów, a szkolenia nadal trwają. Ukraińscy żołnierze szybko się uczą, a każda broń w ich rękach staje się jeszcze skuteczniejsza, cytuje ministra Ukraińska Prawda.

> Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oświadczyła, że udaremniła rosyjskie ataki hakerskie na wspólną transmisję ukraińskich kanałów telewizyjnych. Według SBU hakerzy próbowali uzyskać dostęp m.in. do wiadomości telewizyjnych nadawanych na żywo.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z amerykańskim aktorem i reżyserem Seanem Pennem - podało biuro ukraińskiego przywódcy. Penn przyjechał na Ukrainę, by nakręcić film dokumentalny o rosyjskiej inwazji na ten kraj.

> Amerykańskie władze zatrzymały statek płynący z Rosji do Luizjany z produktami paliwowymi - poinformował portal amerykańskiej gazety "The Wall Street Journal", powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: