Zełenski w nowym wystąpieniu: nie wybaczymy setek ofiar i tysięcy cierpień

Autor:
pqv//now
Źródło:
PAP
Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego z niedzieli 6 marca
Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego z niedzieli 6 marca TVN24
wideo 2/21
TVN24Przemówienie Wołodymyra Zełenskiego z niedzieli 6 marca

Atak zbrojny Rosji na Ukrainę trwa jedenastą dobę. - Nie wybaczymy setek ofiar i tysięcy cierpień. Nie wybaczy też tego Bóg - powiedział ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanym w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych nagraniu.

- Nie wybaczymy roztrzaskanych budynków mieszkalnych. Nie wybaczymy rakiety, którą nasza obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dziś nad [dziecięcym szpitalem - przyp. red.] Ohmatdyt. I jeszcze 500 innych takich rakiet, które uderzyły w naszą ziemię, w Ukrainę, w naszych ludzi, w dzieci. Nie wybaczmy rozstrzeliwań bezbronnych ludzi. Rujnowania naszej infrastruktury - podkreślił Zełenski.

Zełenski do Rosjan: nie będzie przebaczenia

- W Kościołach wschodnich dziś jest Niedziela Przebaczenia. Ale nie wybaczymy setek i setek ofiar. Tysięcy i tysięcy cierpień. I Bóg nie wybaczy - powiedział prezydent Ukrainy.

Relacja w tvn24: Atak Rosji na Ukrainę >>>

- Ani dzisiaj. Ani jutro. Nigdy. I zamiast dnia przebaczenia będzie Dzień Sądu Ostatecznego. Jestem tego pewny - oznajmił ukraiński przywódca.

Zełenski ocenił, że sankcje gospodarcze nałożone przez kraje zachodnie na Rosję nie spełniły swojego zadania. Rosyjska agresja nie została powstrzymana, a "Rosjanie czują, że nie zostaną ukarani" - dodał. Prezydent Ukrainy zaapelował, aby Zachód podjął inne działania, które mogłyby rzeczywiście ograniczyć rosyjską inwazję.

Podkreślił jednocześnie, że Rosjanie dokonują na Ukrainie "zabójstw z premedytacją" i uniemożliwiają otwarcie korytarzy humanitarnych, strzelając do cywilów. Ostrzegł, że Ukraińcy "ukarzą każdego", a "swołocz, która ostrzeliwała nasze miasta, naszych obywateli, bombardowała naszą ziemię, wystrzeliwała rakiety (...) nie znajdzie spokojnego miejsca na ziemi oprócz ciszy grobu".

TVN24 na żywo w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości