Zełenski: stopniowo wojna wraca na terytorium Rosji

Źródło:
PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, że "to był dobry dzień na froncie". Stwierdził też, że "rosyjska agresja zbankrutowała na polu bitwy". - Dziś już 522. dzień tak zwanej specjalnej operacji wojskowej, którą rosyjskie władze obliczyły na tydzień, dwa. Ukraina staje się silniejsza - podkreślił.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl >>>

- Dziękuję wszystkim za ten dzień na froncie - to dobry dzień, mocny - Wołodymyr Zełenski mówił o walkach na kierunku bachmuckim, w Donbasie oraz w południowej części kraju.

Powiedział też, że "rosyjska agresja zbankrutowała na polu bitwy". - Dziś już 522. dzień tak zwanej specjalnej operacji wojskowej, którą rosyjskie władze obliczyły na tydzień, dwa. Ukraina staje się silniejsza - podkreślił Zełenski.

Zełenski: stopniowo wojna wraca na terytorium Rosji

Jak dodał, "stopniowo wojna wraca na terytorium Rosji - do jej symbolicznych centrów i baz wojskowych i jest to nieunikniony, naturalny i w pełni sprawiedliwy proces". - Ale musimy być świadomi, że - podobnie jak w zeszłym roku - rosyjscy terroryści mogą jeszcze tej zimy zaatakować nasz sektor energetyczny i obiekty infrastruktury krytycznej - dodał.

Czytaj też: Rosyjskie władze potwierdzają atak na Moskwę. Niezależne media donoszą o uszkodzonych biurowcach

Autorka/Autor:mjz/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: