Wschód Ukrainy walczy. "Sytuacja jest trudna, mieszkańcy nie opuszczają schronów"

Autor:
tas\mtom
Źródło:
Ukraińska depo.ua, tvn24.pl

Autobusy, jadące do miasta Szczastia w obwodzie ługańskim w celu ewakuacji tamtejszych mieszkańców, zostały ostrzelane z użyciem wyrzutni Grad - poinformował Serhij Hajdaj, szef ługańskiej administracji mianowany przez władze w Kijowie. Walki o miasto, kontrolowane przez Ukraińców, trwają.

Relacja tvn24.pl z drugiego dnia ataku Rosji na Ukrainę

Serhij Hajdaj przekazał w piątkowym wpisie na Facebooku, że trwają ustalenia liczby osób poszkodowanych w wyniku ostrzału autobusów. Poinformował, że walki o miasto ciągle trwają. "Sytuacja jest trudna, w mieście nie ma wody ani prądu, mieszkańcy nie opuszczają schronów" - podał.

"Zginęło co najmniej siedem osób. Wielu zostało rannych. Wiele domów zostało spalonych, nie wiadomo, kto w nich był. Ewakuacja ludzi jest niemożliwa z powodu ciągłego ostrzału. Zresztą bez gwarancji bezpieczeństwa jej przeprowadzenie to samobójstwo - napisał Hajdaj.

Władze miasta apelują do organizacji humanitarnej o pomoc w sprawie ewakuacji mieszkańców.

Zniszczenia w wyniku ostrzału w mieście SzczastiaFacebook/Serhij Hajdaj

W mieście Starobielsk w obwodzie ługańskim w wyniku ostrzału wybuchł pożar w przedszkolu. Został uszkodzony także miejscowy gazociąg.

"Grupa pancerna rosyjskich sił okupacyjnych próbowała przebić się przez obronę wojsk ukraińskich w rejonie Triochizbenka w obwodzie ługańskim" - poinformowały wojska ukraińskie, utrzymujące pozycje na tym odcinku.

"W rejonie Starobielska ukraińska artyleria rozbiła kolumnę rosyjskiego sprzętu przygotowującą się do przekroczenia rzeki Aidar. Rosyjskie oddziały przedarły się przez granicę ukraińską i próbowały przełamać linię obrony wojsk ukraińskich. Zostali odparci" - podał sztab sił zbrojnych walczących w Donbasie.

Autor:tas\mtom

Źródło: Ukraińska depo.ua, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Serhij Hajdaj

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości