"Rekreacyjne" zażywanie narkotyków może grozić odebraniem paszportu

Autor:
mart
Źródło:
PAP
Próbowali przeszmuglować marihuanę, zostali zatrzymani przez policjantów
Próbowali przeszmuglować marihuanę, zostali zatrzymani przez policjantówKRP II
wideo 2/3
KRP IIPróbowali przeszmuglować marihuanę, zostali zatrzymani przez policjantów

Brytyjski rząd ogłosił w poniedziałek plan walki z zażywaniem narkotyków. W jego ramach za "rekreacyjne" zażywanie narkotyków w Anglii i Walii w przypadku trzeciego przewinienia może grozić zatrzymanie dokumentów takich jak paszport czy prawo jazdy, a także zakaz wstępu do niektórych miejsc.

Zgodnie z planem, w przypadku pierwszego przyłapania na zażywaniu narkotyków dana osoba będzie musiała opłacić i uczestniczyć w kursie pokazującym szkodliwość narkotyków, a jeśli tego nie zrobi, to zostanie ukarana mandatem lub stanie przed sądem. W przypadku drugiego przewinienia, zostanie wysłana na kolejny kurs oraz dodatkowo będzie przez trzy miesiące poddawana losowym testom na obecność narkotyków.

Przyłapanie po raz trzeci oznaczałoby konieczność stawienia się przed sądem, który mógłby zakazać wstępu do niektórych miejsc, jak np. klubów nocnych, lub zatrzymanie danej osobie paszportu lub prawa jazdy.

Opublikowany w poniedziałek plan jest efektem przedstawionej w grudniu zeszłego roku 10-letniej strategii walki z zażywaniem narkotyków. Projekt zostanie teraz poddany 12-tygodniowym konsultacjom społecznym.

Według statystyk za rok 2019/2020, ponad trzy miliony osób w Anglii i Walii przyznało, że w ciągu minionych 12 miesięcy przynajmniej raz brało narkotyki.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości