Lunch i toast Ban Ki Muna. Obama, Putin i Duda przy jednym stole

Lunch i toast Ban Ki Muna. Obama, Putin i Duda przy jednym stole
tvn24Lunch z Obamą i Putinem

Za kulisami obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ sekretarz generalny organizacji Ban Ki Mun miał pełne ręce roboty. Znalazł jednak czas, by przywitać setki zebranych dyplomatów z całego świata w czasie poczęstunku po zakończeniu oficjalnej sesji. Na zdjęciach uwieczniono m.in. Andrzeja Dudę siedzącego tuż obok Baracka Obamy, przy jednym stole także z Władimirem Putinem.

Po przemówieniach trwających kilka godzin w siedzibie ONZ, delegacje z całego świata zostały zaproszone na lunch.

Przy jednym stole

Ban Ki Mun powitał toastem w sumie 300 osób rozlokowanych przy 25 okrągłych stołach. Goście mogli przyłączyć się do toastu, sięgając po czerwone lub różowe wino.

Toast bezpośrednio z prezydentem USA mógł wznieść Andrzej Duda, bo w czasie lunchu otrzymał miejsce bezpośrednio po prawej stronie Baracka Obamy.

Miejsce po lewej stronie od Obamy było wolne, a dalej siedział Władimir Putin. Przy tym samym stole znaleźli się też m.in. premier Indii Narendra Modi i pierwszy w historii demokratycznie wybrany prezydent Nigerii Muhammad Buhari.

Wcześniej prezydent Duda mówił w czasie spotkania z dziennikarzami tuż po wyjściu z budynku po wygłoszonym przemówieniu, że miał okazję spotkać się z prezydentem USA i zamienił z nim parę słów w kuluarach. Na profilu Kancelarii Prezydenta na Facebooku pojawiło się zdjęcie dwóch polityków.

Komentatorzy zwracają uwagę, że Putin starał się być uśmiechnięty, tymczasem na twarzy Baracka Obamy uśmiechu nie było. Ich zdaniem, kamienna, bardzo poważna twarz amerykańskiego prezydenta pokazywała jak duże było napięcie przy stole.

Andrzej Duda i Barack Obama w Nowym Jorku za kulisami sesji ONZfacebook

Relacja Marcina Wrony, korespondenta "Faktów" TVN:

Lunch z Obamą i PutinemAmanda Voisard / UN
Polityczny lunch i toast w ONZ
Polityczny lunch i toast w ONZtvn24

Autor: adso/ja,rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Amanda Voisard / UN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości