Wikingowie płyną do Dublina

Stworzony z 300 dębów, długi na trzydzieści a szeroki na cztery metry statek Wikingów o wdzięcznej nazwie "Morski Ogier z Glendalough" wypłynął z portu Roskilde w Danii.

Francuska policja udaremniła zamach?

Trzej członkowie baskijskiej organizacji separatystycznej ETA zostali aresztowani w Saint-Jean-Pied-de-Port na południowym zachodzie Francji - informują hiszpańskie źródła.

Osiem osób zatrzymała brytyjska policja

Brytyjska policja powiadomiła w poniedziałek wieczorem o zatrzymaniu ósmej osoby w związku z próbami zamachów terrorystycznych, jakie miały miejsce w piątek w Londynie i w sobotę w Glasgow. Policja nie ujawniła, gdzie mężczyzna został zatrzymany. Według BBC, stało się to za granicą.

Anglik oskarżony o zabójstwo Polki

Zarzut umyślnego zabójstwa 20-letniej Polki postawi 26-letniemu Anthony'emu C. brytyjski sąd. Były narzeczony oblał swoją partnerkę łatwopalnym płynem i podpalił.

Turyści giną od bomb w Jemenie

Co najmniej osiem osób zginęło, a siedem zostało rannych we wschodnim Jemenie w zamachu bombowym. Ofiary to turyści, najprawdopodobniej Hiszpanie.

Tysiące martwych ryb w Serbii

Ponad 20 ton ryb zabiły w Serbii toksyczne odpady. Zanieczyszczenia najprawdopodobniej pochodzą z położonego niedaleko rzeki Beli Timok zagłębia przemysłowego.

Scjentolog Cruise nie pogra w Niemczech

Władze w Berlinie wydały ostateczny werdykt: ekipa Toma Criuse`a, która kręci film o zamachu na Hitlera, nie będzie mogła realizować zdjęć w niemieckich obiektach historycznych.

Stanęły koleje w Niemczech

Walczący o podwyżki wynagrodzeń pracownicy niemieckich kolei państwowych przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Jutro rano nie będą pracować maszyniści.

Londyn uczcił księżną Dianę

Mimo zagrożenia terrorystycznego ponad 60 tysięcy ludzi przyszło na stadion Wembley, gdzie odbył się koncert z okazji 46. urodzin zmarłej tragicznie przed 10 laty księżnej Diany.

Rakietowe próby pod okiem ONZ

KRLD dysponuje rakietami krótkiego zasięgu, które są w stanie - praktycznie bez uprzedzenia - uderzyć w cele w Korei Południowej - oświadczył w poniedziałek dowódca siła USA w Korei Płd.

Pościg za zamachowcami z Londynu i Glasgow

Brytyjska policja brytyjska intensywnie poszukuje dalszych uczestników i pomocników terrorystów, którzy staranowali płonącym samochodem budynek lotniska w Glasgow i usiłowali zdetonować dwa samochody-pułapki w centrum Londynu.

Morderca Polki przed sądem

W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się proces w sprawie brutalnego mordu na dwudziestoletniej Polce. Sąd postawił sprawcy zarzut umyślnego zabójstwa.

Powodzie nawiedziły USA

Sytuacja powodziowa w stanach Kansas, Missouri i Teksas w niedzielę znacznie się pogorszyła, co zmusiło kolejne osoby do opuszczenia ich domów. Liczbę ewakuowanych ocenia się już na kilkaset osób.

Putin przybył do Stanów

Prezydent Prezydent Rosji Władmimir Putin przybył w niedzielę wieczorem do Stanów Zjednoczonych na rozmowy z George'em W. Bushem w jego letniej rezydencji w Kennebunkport.

W Pakistanie wojsko pomaga powodzianom

W porze monsunów kraje azjatyckie nawiedzane są przez żywioł, z którym ciężko walczyć - powodzie. Według oficjalnych danych obfite opady deszczów pochłonęły w regionie już ponad 500 osób.

Chrzest po królewsku

Królewskie chrzciny w Danii. W Kopenhaskiej katedrze trzeciej w kolejności do tronu maleńkiej księżniczce nadano imiona Isabella Henrietta Ingrid Margreta.

Więcej "tajniaków" przeciwko terrorystom

W samolotach pasażerskich lecących z USA do Europy i z powrotem będzie latać więcej policjantów w cywilu w związku z zagrożeniem terrorystycznym - zapowiadają służby USA.

Brzeziński: "żałosne" spotkanie Busha z Putinem

Ostra krytyka ekspertów przed spotkaniem prezydenta George'a W. Busha z Władimirem Putinem w Kennebunkport. Amerykańskie media i analitycy sceny międzynarodowej przewidują, że korzyści z wizyty, głównie propagandowe, odniesie tylko Putin.

Putin będzie przekonywał Busha do rezygnacji z tarczy

Dziś spotkanie Władimira Putina z Georgem W. Bushem. Prezydent Rosji będzie zabiegać o powstrzymanie instalacji tarczy antyrakietowej w Czechach i Polsce, prezydent USA o nałożenie sankcji na Iran. Spotkaniu przywódców towarzyszą protesty społeczne.

Argentynka idzie śladami Hilary Clinton

Cristina Elizabeth Fernandez de Kirchner - żona prezydenta Argentyny Nestora Kirchnera - będzie w najbliższych wyborach ubiegać się o prezydenturę - poinformował w niedzielę rzecznik argentyńskiego rządu.

Koniec z "dymkiem" w angielskich pubach

Niedziela jest w Anglii i Walii pierwszym dniem ustawowego zakazu palenia w miejscach publicznych. Takie przepisy, uzasadnione dążeniem do zmniejszenia zachorowalności na raka w grupie biernych palaczy, od pewnego czasu obowiązuje już w Szkocji i Irlandii Płn.

Pawelka: rasistowskie dekrety obowiązują w Polsce

Pod znakiem zmasowanej krytyki wobec Polski przebiegł zjazd Ziomkostwa Ślązaków w Hanowerze. Przewodniczący Rudi Pawelka zarzucił nam fałszowanie historii, nacjonalizm, rasizm i antysemityzm: - Polski rząd usprawiedliwia dziś komunistyczne zbrodnie, zamiast je napiętnować!