Świat

Świat

Tureckie wojsko zaatakuje z powietrza bądź z lądu syryjskie siły rządowe w jakimkolwiek rejonie Syrii, jeśli cokolwiek stanie się kolejnym tureckim żołnierzom - zagroził prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. W środę Erdogan przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, której tematem było zaostrzenie sytuacji w prowincji Idlib.

O jedną czwartą mają w przyszłym roku spaść wydatki Departamentu Obrony USA na fundusz, z którego od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainę finansuje się zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy w Europie. – To całkiem naturalne, że kiedy kończą się duże inwestycje, jest mniej pieniędzy – tłumaczy jednak sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. I podkreśla: fundusze wciąż są na wysokim poziomie.

Polski rząd jest gotowy doprowadzić do kolejnej katastrofy, do zamrożenia środków unijnych i doprowadzenia do powolnego polexitu - powiedział podczas debaty o praworządności w Polsce europoseł Wiosny Robert Biedroń. - Każdy, kto mówi o polexicie chce wyłącznie awantury - odpowiedziała eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Joanna Kopcińska.

Rosja rozlokuje w bazie wojskowej w Kirgistanie środki obrony przeciwlotniczej - poinformował rosyjski wiceminister obrony Nikołaj Pankow. W najbliższym czasie w tym miejscu mają też stacjonować samoloty bezzałogowe.