APEC przełamuje impas

Apelem o pilne doprowadzenie do postępu i jak najszybsze sfinalizowanie rokowań, prowadzonych w ramach negocjacyjnej rundy Dauha, zakończył się w niedzielę w Sydney szczyt 21 państw forum Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku

Strzały w Kabulu

Odgłosy wymiany ognia w Kabulu sprawiły, że prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przerwał nagle przemówienie, jakie wygłaszał w niedzielę na kabulskim stadionie.

Marsz przeciw budowie wieżowca Gazpromu

Blisko cztery tysiące demonstrantów przeszło ulicami Sankt Petersburga, by zaprotestować przeciwko planom koncernu Gazprom, który zamierza wybudować w centrum miasta nowoczesny wieżowiec.

Pani minister tańczy

"Sejm się rozwiązuje, a rząd baluje" - Minister Spraw Zagranicznych Anna Fotyga zaskoczyła umiejętnościami tanecznymi w portugalskim Viana de Castelo.

Wielki garaż dla Airbusów

Ma ponad 70 tysięcy metrów kwadratowych, kosztuje 52 miliony dolarów i będzie największym tego typu obiektem w Azji - w Pekinie trwa budowa hangaru lotniczego dla największych samolotów na świecie - Airbusów.

Masakra w Algierii

Według najnowszych informacji 37 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w samobójczym zamachu, dokonanym w sobotę rano w porcie Dellys na wschodzie Algierii, 70 km od Algieru.

Papież w Austrii

W drugim dniu wizyty w Austrii Benedykta XVI odwiedzi sanktuarium maryjne Mariazell, które obchodzi 850-lecie swojego powstania.  

Merkel: samochody róbcie bardziej ekologiczne

Krótko przed rozpoczęciem salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie kanclerz Niemiec Angela Merkel wzywa niemiecki przemysł samochodowy, aby wziął pod uwagę także potrzeby środowiska i zainwestował w rozwój technik ekologicznych.

Indie: zginęło 85 pielgrzymów

Tragiczny wypadek w Indiach 85 osób zginęło i ponad 60 zostało rannych w wypadku ciężarówki w indyjskim stanie Radżastan.

ONZ szkoli kongijską armię

Dobiega końca trzymiesięczny trening, jaki przechodzili kongijscy żołnierze pod nadzorem sił ONZ. Miał on wprowadzić profesjonalizm i skuteczność w szeregi armii Konga.

200 milionów dolarów za grzechy księży?

Rzymskokatolicka diecezja w San Diego, w USA, zawarła w piątek ugodę sądową w sprawie wypłacenia 198,1 miliona dolarów tytułem zadośćuczynienia ofiarom nadużyć seksualnych, których winni są - według oskarżycieli - księża diecezji.

Osama bin Laden nawraca Amerykanów

- Jeśli Amerykanie chcą zakończyć wojnę w Iraku, powinni przejść na islam - mówi szef Al-Kaidy i dodaje: - Stany Zjednoczone są słabe, pomimo swej wojskowej i gospodarczej potęgi. Przesłanie nie zawiera jednak otwartych gróźb pod adresem USA.

Rodzice zaginionej Madeleine podejrzani

Portugalska policja podejrzewa rodziców zaginionej w maju czteroletniej Madeleine McCann o udział w jej zaginięciu. W piątek Kate i Gerry McCann byli przesłuchiwani przez wiele godzin jako podejrzani.

CIA: Al-Kaida szykuje zamachy na wielką skalę

Al-Kaida zaplanowała działania, które mają spowodować "dużą liczbę ofiar, masowe zniszczenia i istotne konsekwencje gospodarcze" - ostrzega szef CIA. Ale według nieoficjalnych źródeł, nagranie orędzia bin Ladena nie zawiera otwartych gróźb.

Obrona Joaniny

Szefowie dyplomacji wracają do debaty na temat nowego Reformującego Traktatu UE. W Viana de Castello w Portugalii rozpoczyna się dwudniowe spotkanie ministrów z udziałem Anny Fotygi.

Bush i Putin: rozmowy o tarczy

Władimir Putin liczy na kontynuowanie "pozytywnej dynamiki w rozwoju stosunków z USA". Prezydent Rosji rozmawiał dziś z przywódcą USA Georgem Bushem o projekcie zainstalowania tarczy antyrakietowej w Europie, ale nie podano żadnych szczegółów.

Bush proponuje pokój

- Jeśli Phenian porzuci swój program nuklearny, rozważymy podpisanie traktatu pokojowego - obiecał podczas szczytu APEC prezydent USA George W. Bush.

Wicepremier Włoch: "Wsteczna prawica rządzi Polską"

Włoski wicepremier i minister spraw zagranicznych Massimo d'Alema nazwał polskie władze "wsteczną i nacjonalistyczną prawicą", bo Polska sprzeciwiła się ustanowieniu Europejskiego Dnia Przeciw Karze Śmierci.

Tajfun uderzył w Japonię

Ulewne deszcze i silne wiatry o prędkości do 160 km/h godzinę uderzyły w Tokio. Zginęła co najmniej jedna osoba, kilkanaście uważa się za zaginione.

Biały Dom: Zabicie bin Ladena priorytetem

Schwytanie i zabicie Osamy bin Ladena pozostaje naszym absolutnym priorytetem - podkreśla Biały Dom, w odpowiedzi na zapowiedź pierwszego od trzech lat przesłania szefa Al-Kaidy.

Australia sprzeda Rosji uran

Australia i Rosja podpisały umowę o eksporcie australijskiego uranu do Rosji na potrzeby rosyjskiego cywilnego programu jądrowego, głównie do celów energetycznych, jako paliwo w elektrowniach atomowych.

Wieże Wolności na miejscu WTC

W miejsce zburzonego 11 września 2001 r. Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku pojawić się mają Wieże Wolności. Teraz znamy szczegóły ich konstrukcji.

Bush poucza kraje Azji i Pacyfiku

Do otwarcia krajowych rynków w ramach tzw. "rundy Doha", kontynuowanie walki z terroryzmem i "niezachwiane" zaangażowanie w bezpieczeństwo makroregionu Azji i Pacyfiku, wezwał George W. Bush przed szczytem APEC w Australii.

Papież pielgrzymuje do Austrii

Rozpoczyna się siódma zagraniczna pielgrzymka Benedykta XVI. Papież przez trzy dni będzie przebywał w Austrii. Mimo zapalenia gardła, ma odprawić dziś mszę w Wiedniu.

Tragiczny bilans huraganu Felix

Co najmniej 100 osób nie żyje, a blisko 50 tys. straciło dach nad głową - to najnowszy bilans szalejącego nad Ameryką Środkową huraganu Felix.

Zagrał prezydenta USA, teraz chce nim zostać

Czy powtórzy sukces Ronalda Reagana? Przecież był już prezydentem Stanów Zjednoczonych, choć tylko na planie filmowym. Teraz Fred Thompson, bardziej znany już jako polityk, chce wystartować w wyścigu do Białego Domu.

Niemcy boją się terroryzmu jak po 11 września

Trzy czwarte Niemców obawia się zamachów terrorystycznych. Strach nie był tak silny od czasu ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku. Badanie wykonano w dniu, gdy policja poinformowała o zatrzymaniu zamachowców.