Bush wyraża skruchę

- Patrząc z perspektywy czasu myślę, że mogłem użyć innego tonu, innej retoryki - powiedział w wywiadzie udzielonym brytyjskiemu dziennikowi "The Times" George W. Bush. Prezydent żałuje swoich ostrych słów, które według niego stworzyły obraz mężczyzny dążącego za wszelką cenę do wojny.

Miedwiediew: będę rozmawiał z kimkolwiek

- Patrzę na nie z umiarkowanym optymizmem - tak stosunki rosyjsko-amerykańskie widzi Dmitrij Miedwiediew, według którego zarówno USA jak i Rosja są odpowiedzialne za porządek na świecie.

Albo się ożenią, albo wylecą z roboty

Pracownicy jednej z największych irańskich firm dostali nietypowe polecenie służbowe. Albo wezmą ślub, albo wylecą z roboty. Wszystko dlatego, że w okolicy pracuje za dużo prostytutek.

Dwie ofiary protestu tirowców

Dwie osoby zginęły pod kołami samochodów w czasie protestów hiszpańskich i portugalskich tirowców przeciwko wzrostowi cen paliw. Strajk transportowców trwa już trzeci dzień.

Obama wystawi na McCaina generała?

Jak uszczknąć głosów Johnowi McCainowi, podziwianemu nawet przez Demokratów bohaterowi wojennemu z Wietnamu? Według mediów, Barack Obama zastanawia się, czy na wiceprezydenta też nie wziąć jakiegoś wojennego weterana.

Izraelski czołg zabił palestyńską dziewczynkę

9-letnia dziewczynka zginęła w gruzach zniszczonego w wyniku ostrzału domu w Strefie Gazy. Jej ciało wydobyli palestyńscy ratownicy. Izraelskie wojsko twierdzi, że czołg ostrzelał teren, z którego terroryści chcieli odpalić rakiety.

Nie wiadomo ilu zginęło w płonącym Airbusie

Wciąż zmieniają się doniesienia o liczbie ofiar katastrofy sudańskiego samolotu. Teraz oficjalnie wiadomo o co najmniej 28 zabitych. Wiadomo, że 123 osoby przeżyły. Los 66 osób nie jest jeszcze znany. Wcześniej informowano o 120 zabitych z 217 osób, które były na pokładzie.

Seksowny protest w fontannie

Ukraińskie studentki rozebrały się w centrum Kijowa, weszły do jednej z fontann i wyposażone w gąbki, mydła oraz szampony zaczęły się myć. Był to protest przeciwko odcięciu ciepłej wody w wielu częściach kraju.

Miloszević uniewinniony

Marko Miloszević, syn oskarżanego o zbrodnie wojenne prezydenta Jugosławii Slobodana Miloszewicia, został oczyszczony przez serbski rząd z zarzutu prześladowania i pobicia przeciwników politycznych ojca.

Uczą się zapachu zagranicznych turystów

Szukają ludzi pod gruzami, skaczą, wspinają się i czołgają. Psy, które podczas Igrzysk w Pekinie będą pomagać w utrzymaniu porządku, zaczęły okres ostatnich przedolimpijskich przygotowań.

McCain kusi niskimi podatkami

To już nie prawybory, to prawdziwa kampania prezydencka. Republikanin John McCain w pierwszej kolejności postanowił przekonać do siebie przedsiębiorców i zadeklarował, że gdy tylko zasiądzie w Białym Domu, obniży nałożone na nich podatki.

Polscy kierowcy utknęli w Hiszpanii

Dziesiątki tysięcy Hiszpanów oblegają supermarkety i stacje benzynowe. Błyskawicznie znika benzyna, a z półek sklepowych nawet mleko, olej czy fasola. Wszystko przez protest kierowców ciężarówek, przez który w Hiszpanii utknęli też polscy kierowcy.

USA i Unia Europejska ostrzegają Iran

Waszyngton i Bruksela gotowe są do nałożenia kolejnych sankcji na Iran, który nie chce zaniechać swojego programu atomowego. To pierwsze ustalenia szczytu Unia Europejska - USA w Słowenii, który jest zarazem ostatnią oficjalną wizytą prezydenta George'a W. Busha w Europie.

Dania płaci za karykatury Mahometa

Duńskie firmy zostały wykluczone przez rząd Libii z wielkich inwestycji o wartości 126 miliardów dolarów. To odwet za publikację karykatur Mahometa w duńskiej prasie.

Elektrownia atomowa znów działa

Po małej awarii w słoweńskiej elektrowni atomowej Krszko nie ma już śladu. Władze siłowni podały, że działa ona już bez zarzutu.

Bomba w kawiarni "Dallas"

Ośmiu milicjantów i cztery przypadkowe osoby zostały ranne w eksplozji bomby w kawiarni w czeczeńskiej stolicy Groznym. - To akt terrorystyczny - przyznaje rosyjska prokuratura wojskowa.

Rząd do dymisji za wołowinę

Protesty Koreańczyków przeciwko decyzji Seulu o wznowieniu importu wołowiny z USA przybrały taką skalę, że rząd gotów jest podać się do dymisji, by zadowolić społeczeństwo.

Zbrodnia katyńska wróci przed sąd

Skarga krewnych ofiar Katynia na odmowę zrehabilitowanania pomordowanych ponownie trafi przed rosyjski sąd. Moskiewski Sąd Miejski anulował decyzję sądu rejonowego, który odmówił rodzinom rozpatrzenia skargi.

Boliwia: Gumowe kule przed ambasadą USA

Tysiące wściekłych Boliwijczyków protestowało przed ambasadą USA. Wyszli na ulice po tym, gdy Waszyngton zaoferował azyl byłemu prezydentowi Gonzalo Sanchezowi de Lozadzie, obwinianemu o śmierć 60 osób w protestach sprzed pięciu lat.

Wlk. Brytania: dożywocie dla Polaka

Dożywocie za gwałt i usiłowanie gwałtu - na taką karę został skazany Polak w Wielkiej Brytanii. Ofiarami mężczyzny były dwie kobiety w miejscowości Mansfield.

Zamach, którego nie było?

Publiczne radio algierskie zaprzeczyło doniesieniom zachodnich agencji informacyjnych, jakoby dzień po niedzielnym krwawym zamachu, w którym zginęło 13 osób, w Algierii znów wybuchła bomba.

Wysadzają w powietrze jezioro

Chińska armia walczy z czasem. Musi wysadzić w powietrze gruz blokujący olbrzymie jezioro, które powstało po trzęsieniu ziemi. Woda zagraża nawet milionowi osób.

Zrzucić piętno korupcji

Rząd w Sofii próbuje zmienić wizerunek Bułgarii jako skorumpowanego i podejrzewanego o powiązania z mafią państwa. W tym celu zawarł wartą milion euro umowę z międzynarodową firmą public relations.

USA największym problemem Iraku

- Okupanci, którzy wykorzystują swe siły militarne i aparat bezpieczeństwa do ingerowania w sprawy irackie są głównym problemem Iraku - powiedział w Teheranie irackiemu premierowi Nuriemu al-Malikiemu najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.

Największe zbrojenia od II Wojny Światowej

Stany Zjednoczone przeznaczyły w 2007 r. na zbrojenia najwyższą sumę od czasów II wojny światowej - 547 mld dol., czyli o 3,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Raport Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) alarmuje, że światowe wydatki na zbrojenia nadal rosną.

Roztańczony protest Cyganów

Kolorowa i roztańczona demonstracja przeszła przez centrum Rzymu. Tak demonstrowali Romowie w proteście przeciwko dyskryminowaniu swej społeczności. Domagali się także respektowania ich praw do godnego życia.

23 ukraińskich górników uratowanych

Ukraińscy ratownicy uratowali kolejnych 21 górników, którzy byli uwięzieni pod ziemią po niedzielnym wybuchu metanu w kopalni "Karol Marks". Wciąż trwają poszukiwania 13 zaginionych.