Władze Tajlandii aresztowały w Bangkoku "Handlarza Śmiercią" - rosyjskiego handlarza bronią posądzanego o wielokrotne łamanie embarga ONZ i sprzedaż uzbrojenia do ogarniętych konfliktem krajów Afryki.

Zapowiadając wizytę Donalda Tuska w Waszyngtonie, rosyjski dziennik „Wriemia Nowostiej” nie wykluczył, że w kwestii „tarczy antyrakietowej” polski premier będzie zwlekać z decyzjami aż do listopadowych wyborów prezydenckich w USA.

Wielka firma z Izraela chce zająć się śmieciami z Neapolu, by produkować z nich energię - poinformował w czwartek dziennik "La Stampa". Ogromne góry odpadków zalegają od miesięcy na ulicach tego miasta na południu Włoch.

W środę kilka tysięcy ludzi wzięło udział w demonstracji w Salonikach w Grecji. Protestowali przeciw używaniu przez jedną z republik byłej Jugosławii nazwy Macedonia. A wszystko to przez Aleksandra Wielkiego.

W środę wieczorem, w restauracji jednego z brukselskich hoteli doszło do nieoficjalnego spotkania szefów dyplomacji Gruzji oraz siedmiu państw NATO, w tym Polski – dowiedział się portal tvn24.pl. Ministrowie ustalali taktykę poparcia dla Gruzji na zbliżającym się szczycie NATO. W czwartek w Brukseli dojdzie do oficjalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych wszystkich państw Sojuszu.

Zwycięstwa Hillary Clinton w Teksasie i Ohio zniweczyły nadzieje zwolenników Baracka Obamy na szybkie zdobycie nominacji prezydenckiej Partii Demokratycznej. Zacięta walka Demokratów jest korzystna dla Johna McCaina, który już rozstrzygnął na swoją korzyść bój o nominację w szeregach Republikanów.

Sektor turystyczny brytyjskiej Jersey zawiesił prowadzoną od grudnia kampanię reklamową wyspy. To reakcja na medialny rozgłos wokół odkrycia ludzkich szczątków w byłym domu poprawczym Haut de la Garenne, gdzie przed laty znęcano się nad dziećmi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło izraelski ostrzał palestyńskich miast położonych w pobliżu Strefy Gazy i wezwało Izrael oraz Autonomię Palestyńską do szukania pokojowych metod rozwiązania konfliktu.

Izrael i Autonomia Palestyńska zgodziły się na wznowienie rozmów pokojowych, zawieszonych po izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy - poinformowała w Jerozolimie amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice. Nie określiła jednak daty rokowań.

Dziesięć batalionów czołgów zmierza nad granicę z Kolumbią - poinformował wenezuelski minister obrony. Tym samym zażegnanie południowoamerykańskiego konfliktu oddala się coraz bardziej.

Jednorazowe "becikowe" wynoszące równowartość 250 dolarów - taką zachętę dla turkmeńskich kobiet szykuje prezydent Kurbanguły Berdymuhammedow. Jest jednak mały haczyk...

Państwa NATO na razie nie chcą objąć Gruzji i Ukrainy Planem Działań na Rzecz Członkostwa. - Obecnie, co mówię z całą uczciwością, nie ma co do tego zgody - przyznał specjalny przedstawiciel sekretarza generalnego NATO ds. Kaukazu i Azji Centralnej Robert Simmons.

Polska mniejszość na Litwie protestuje przeciwko planom reformy szkolnej proponowanej przez Wilno. Zdaniem Polaków, godzi ona bezpośrednio w ich tożsamość.

Do Bagdadu przyleciała delegacja irańskich dyplomatów, którzy z przedstawicielami USA mają rozmawiać na temat bezpieczeństwa w Iraku. We wtorek amerykański generał zarzucił Iranowi, że wciąż szkoli, finansuje i zbroi bojowników w Iraku.

- To, co nas zaskoczyło i zaniepokoiło, to ogłuszające milczenie ze strony Zachodu - lider armeńskiej opozycji Lewon Ter-Petrosjan w wywiadzie dla "Washington Post" oskarża społeczność międzynarodową o bierność, gdy rząd w Erewanie wprowadził stan wyjątkowy w stolicy.

Podczas weekendowej wichury w Hamburgu pierwszy niebezpieczny manewr Airbusem wykonał drugi pilot, a nie doświadczony kapitan - podał niemiecki dziennik "Bild". Okazało się, że to 24-letnia atrakcyjna blondynka.

Pogłoski o śmierci (politycznej) Hillary Clinton są grubo przesadzone - pokazała kolejna runda prawyborów w USA. Była Pierwsza Dama zwyciężyła w Ohio i Rhode Island i jest bliska zwycięstwa w Teksasie. Barack Obama pokonał ją tylko w Vermont. U republikanów triumfuje John McCain.

Specjalna jednostka brytyjskiej armii włączyła się do poszukiwań ludzkich szczątków w byłym domu poprawczym na wyspie Jersey. Ekipy, które przeszukują teren znalazły już pomieszczenia, w których torturowano wychowanków poprawczaka.

Lech Wałęsa został we wtorek wypisany z kliniki w Houston. Cztery dni temu przeszedł tam operację wszczepienia rozrusznika serca. Były prezydent zapowiada, że będzie teraz pracować jeszcze intensywniej.

Republikański kandydat na prezydenta USA John McCain nie pozostawia suchej nitki na Rosji i jej demokracji. Oprócz tego, że uznaje niedzielne wybory za zmanipulowane i niedemokratyczne, to domaga się usunięcia Rosji z członkostwa w G-8.

Być albo nie być dla Hillary Clinton. W Teksasie, Ohio, Rhode Island i Vermont trwają prawybory, które mogą oznaczać koniec wyścigu byłej Pierwszej Damy do Białego Domu. Ostatnie 11 starć wygrał Barack Obama i to on wydaje się być faworytem do uzyskania nominacji Partii Demokratycznej.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zapowiada, że jeśli będzie potrzeba, jego kraj może siłą zająć Górski Karabach. Ormiańska enklawa, choć leży w granicach Azerbejdżanu, de facto jest niezależna od władz w Baku. Konflikt o to terytorium trwa od czasu rozpadu ZSRR.

Ugodą przed berlińskim sądem zakończyła się sprawa użycia wizerunku Bolka i Lolka przez niemieckie pismo dla gejów i lesbijek "Siegessaeule". Właściciele praw do postaci ulubieńców polskich dzieci dostaną przeprosiny i 4 tysiące euro zadośćuczynienia.

- Watykan nie powiedział nic w sprawie uznania Kosowa, dalej czekamy - takie słowa padły we wtorek z ust kardynała Waltera Kaspera, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Jedności Chrześcijan.

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice podczas wizyty w Autonomii Palestyńskiej podtrzymała wcześniejsze zapewnienia George'a W. Busha, że osiągnięcie pokoju między Izraelem a Palestyńczykami jest możliwe jeszcze w tym roku.

Podejrzenia o produkcję brudnej bomby atomowej, oskarżenia o podżeganie do regionalnej wojny i ludobójstwo - Ameryka Południowa kolejny dzień żyje kolumbijsko-wenezuelsko-ekwadorskim kryzysem.

Na północy Albanii rozbił się śmigłowiec - poinformowała tamtejsza policja. Według źródła zbliżonego do albańskiego MSW maszyna mogła należeć do NATO. Dowództwo Sojuszu twierdzi, że nie jest to pewne.

Terroryści w Pakistanie znów zaatakowli. Tym razem w serii eksplozji na terenie szkoły marynarki wojennej w Lahore na wschodzie Pakistanu zginęło co najmniej pięć osób, a siedem zostało rannych.

Prezydent bajecznie bogatego w gaz ziemny Turkmenistanu z okazji tegorocznego Dnia Kobiet wykazał się niezwykłą szczodrobliwością. Każdej kobiecie rozkazał wypłacić równowartość 10 dolarów.