Christian Wulff, dotychczasowy premier niemieckiego landu Dolna Saksonia, został w środę nowym i zarazem najmłodszym w historii prezydentem Niemiec. 19 czerwca chadecki polityk skończył 51 lat. A w pierwszą zagraniczną wizytę uda się... do RPA, by kibicować swojej reprezentacji w meczu z Argentyną.
Targana regionalnymi konfliktami Belgia 1 lipca objęła po Hiszpanii prezydencję UE, czyli przewodnictwo pracom Rady Unii Europejskiej. Na sześć miesięcy Belgia staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń. Równo za 365 dni kolej Polski.
Aż trzech tur potrzebowało niemieckie Zgromadzenie Narodowe, aby wybrać nowego prezydenta. Zwyciężył Christian Wulff - kandydat koalicji rządzącej CDU/CSU i FDP. Brak mobilizacji w dwóch pierwszych turach to cios dla rządu Angeli Merkel.
Amerykański Senat zatwierdził generała Davida Petraeusa na stanowisko dowódcy sił USA i NATO w Afganistanie. Zastąpi on gen. Stanleya McChrystala, zdymisjonowanego przez prezydenta Baracka Obamę.
6,2 stopni w skali Richtera - taką siłę miało trzęsienie ziemi, które w środę nad ranem czasu lokalnego nawiedziło południowy Meksyk. Nie żyje 46-letni mężczyzna.
Amerykański samolot wojskowy, podczas lotu treningowego, awaryjnie lądował w pobliżu Wiesbaden, we wschodnich Niemczech. Jeden z pilotów został lekko ranny.
22-letni zamachowiec wysadził się w centrum Groznego, raniąc kilka innych osób. Wybuch miał miejsce nieopodal sali koncertowej, w której bawił prezydent Czeczenii.
Czy pukiel włosów może być wart 13 tys. dolarów? Tak - pod warunkiem, że rósł na głowie cesarza Francji. W Nowej Zelandii "bili się" o niego kolekcjonerzy z całego świata.
W drugie turze wyborów prezydenckich w Niemczech żaden z kandydatów ponownie nie uzyskał bezwzględnej większości. Faworytem - tym razem z 615 głosami poparcia - znów był Christian Wullf.
Benedykt XVI mianował w środę nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce. Został nim abp Celestino Migliore. Włoski hierarcha pracował kilka lat przy boku abp. Józefa Kowalczyka w polskiej nuncjaturze.
Moskwa łagodzi ton po wcześniejszych ostrych wypowiedziach na temat skandalu, jaki wybuchł po zatrzymaniu dziesięciu domniemanych rosyjskich szpiegów. - Szpiegowski skandal nie będzie miał negatywnego wpływu na rosyjsko-amerykańskie relacje - oświadczyło ministerstwo spraw zagranicznych Rosji, które cytuje agencja Interfax.
W Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu doszło do ataku na bazę wojskową NATO. Według rzecznika sił ISAF, atak wciąż trwa. Do operacji przyznali się talibowie.
Zwisająca z mostu ciężarówka, wstrzymany ruch pociągów i zagadka, jak kierowca mógł to zrobić. Wszystko wydarzyło się w czwartek rano w Tulsa, w amerykańskim stanie Oklahoma.
Ponad 12 tys. strażaków kontynuuje walkę z wielkimi pożarami lasów w północno-wschodnich Chinach. Ogień pojawił się tam w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W regionie jest bardzo ciepło i sucho.
Należy ponownie przeanalizować decyzję o umorzeniu śledztwa wobec policjantów, którzy przyczynili się do śmierci Polaka Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver - tak uważa specjalny prokurator Richard Peck.
Filipiny mają nowego prezydenta. Przed tłumem 600 tys. osób zaprzysiężony na to stanowisko został Benigno Aquino, zwycięzca majowych wyborów prezydenckich.
Stany Zjednoczone nie będą już same w walce z płynącą wciąż ropą. Jak poinformował Departament Stanu, USA zaakceptowały pomoc 12 krajów i organizacji międzynarodowych w związku z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej i oczyszczaniem tamtejszych wód.
Przez 25 lat Larry King prowadził swoje wieczorne show "Larry King Live" w stacji CNN. Teraz stwierdził, że najwyższy czas, by się pożegnać. King właśnie zapowiedział, że jesienią tego roku ma zamiar zrezygnować z prowadzenia programu.
Sztorm tropikalny Alex, szalejący po południowo-zachodniej części Zatoki Meksykańskiej, przybrał na sile i przekształcił się w huragan. To pierwszy huragan w sezonie 2010 roku nad Atlantykiem.
- Boję się śmierci tak samo jak każdy człowiek - to wyznanie padło z ust kontrowersyjnego lekarza Jacka Kevorkiana. Mężczyzna w latach 90. otrzymał przydomek "dr śmierć". Wykonał zabieg eutanazji u 130 osób. Teraz powstał o nim film.
- Gruzja jest zupełnie gotowa zaangażować się w głębokie rozmowy z Rosją, bez żadnych wstępnych warunków, aby znormalizować relacje - oświadczył we wtorek prezydent Micheil Saakaszwili. Wcześniej mówił o tym Dmitrij Miedwiediew.
Brak gwarancji przestrzegania cen, ustanowionych przez administrację państwową - tak władze Wenezueli tłumaczą wprowadzenie "bezwzględnego zakazu" handlu żywnością na ulicach. Za niestosowanie się do przepisów - konfiskata towaru.
Zdymisjonowany dowódca wojsk USA w Afganistanie, generał Stanley McChrystal będzie mógł odejść na emeryturę z zachowaniem dotychczasowego stopnia wojskowego - poinformowano oficjalnie we wtorek. McChrystal został zdymisjonowany w ubiegłą środę.
Biały Dom nie uważa, że afera z rosyjskimi szpiegami wpłynie negatywnie na współpracę z Rosją na forum ONZ czy w kwestiach związanych z Iranem i Koreą Północną. Departament Stanu USA też powiedział, że współpraca z Rosją będzie kontynuowana. W ten sposób władze USA starają się zminimalizować skutki zatrzymania 10 domniemanych rosyjskich agentów.
Białoruś "nie zginie" bez finansowej pomocy Rosji, bo ma "niezawodnych przyjaciół", w tym Unię Europejską, Ukrainę, Wenezuelę i Iran - oznajmił we wtorek prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka.
Parlament Europejski stanowczo zaprzeczył pogłoskom, jakoby planował zakazać sprzedaży Nutelli w związku przygotowywaną unijną normą ws. artykułów hiperkalorycznych. Pogłoski takie pojawiły się ostatnio we Włoszech i wywołały tam burzę.
Sąd na Florydzie skazał byłą nauczycielkę Stephanie Ragusę na 10 lat wiezienia za seks z dwoma nieletnimi uczniami, 14-latkiem i 16 latkiem. Do stosunków doszło w 2008 roku.
Do nietypowej walki o flagę doszło w ostatnich dniach w zamieszkanej przez imigrantów berlińskiej dzielnicy Neukoelln. W obronie ogromnej, mierzącej 20 na 5 m flagi Niemiec wywieszonej na jednej z kamienic stanął imigrant z Libanu Jussef Bassal. Jej usunięcia domagali się... zwolennicy skrajnej lewicy, którzy nie pałają miłością do symboli narodowych.
Rosja wzywa USA, by zezwoliły na spotkanie prawników i rosyjskich dyplomatów podejrzewanych o szpiegostwo zatrzymanych na terenie stanów Zjednoczonych. Głos w sprawie zabrał premier Władimir Putin. Powiedział on byłemu prezydentowi USA Billowi Clintonowi, że polityka USA w przypadku afery szpiegowskiej wymknęła się spod kontroli.
Prezydent Rosji, wie ilu tzw. nielegalnych agentów pracuje za granicą, ale nie musi znać ich nazwisk. Uważa tak Oleg Gordijewski, były pułkownik KGB pracujący w Londynie, który w 1985 roku w niezwykłych okolicznościach uciekł na Zachód.