Trybunał wojskowy w Egipcie skazał we wtorek 52 członków Bractwa Muzułmańskiego na kary od 5 do 15 lat więzienia i dożywocie za akty agresji w Suezie w sierpniu po krwawym rozpędzeniu w Kairze zwolenników Bractwa, z którego wywodzi się obalony prezydent Mohammed Mursi.

Przybyli do Szwecji uchodźcy z Syrii otrzymają prawo stałego pobytu - zdecydował szwedzki Urząd ds. Migracji. Szwecja jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, który tak mocno otwiera się na syryjskich imigrantów.

W wyniku wybuchu sześciu samochodów pułapek zginęło we wtorek w Iraku co najmniej 36 osób. Do eksplozji doszło w szyickiej dzielnicy Bagdadu. 50 osób jest rannych - poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne.

"Syria, która nie istnieje" - tak o profilu Baszara el-Asada w serwisie Instagram pisze izraelski dziennik "Haaretz". Mimo że prowadzona przez prezydenta Syrii wojna pochłonęła życie już ponad 100 tysięcy osób, na oficjalnym koncie syryjskiego prezydenta nie ma o niej słowa. Na zdjęciach, które śledzi ponad 35 tysięcy osób, Syria to zwyczajny, a nawet szczęśliwy kraj. Nie wszyscy internauci ten obraz kupują. "Jesteś chorym człowiekiem" i "Zdychaj w piekle" - piszą w komentarzach.

Syryjska opozycja poinformowała we wtorek, że obawia się ze strony sił lojalnych wobec prezydenta Baszara el-Asada nowego ataku z użyciem toksycznego gazu. Opozycja twierdzi, że w ciągu ostatnich 48 godzin zarejestrowano ruch trzech konwojów z bronią chemiczną.

Liderzy obu partii w Kongresie zapewniają, że są za przyjęciem wniosku prezydenta ws. uderzenia w reżim Asada. Barack Obama powtórzył, że zakłada on ograniczony atak mający na celu "zmniejszenie zdolność armii Asada" do ponownego użycia broni chemicznej. - Posiadamy także szerszą strategię pomocy syryjskiej opozycji - dodał prezydent USA. - Powinniśmy wysłać rebeliantom broń przeciwpancerną - mówił po spotkaniu przewodniczący senackiej Komisji Sił Zbrojnych, demokrata Carl Levin.

Miały kontrolować ludzi protestujących w pobliżu meksykańskiego Kongresu, ale same stały się źródłem problemów. Co najmniej 20 policyjnych koni uciekło z przyczep i przegalopowało przez Mexico City.

Piętnastu islamistów zostało zabitych w wyniku ostrzału rakietowego na Synaju - podała telewizja egipska Nile TV. Wcześniej agencja Associated Press informowała o ataku śmigłowców egipskich na kryjówki islamistów w północnej części półwyspu Synaj.