Google pomaga śledzić ludzi

Miliony ludzi na całym świecie będą mogły być zlokalizowane i śledzone przez przyjaciół i rodziny za pomocą telefonów komórkowych. Jest to możliwe dzięki nowej usłudze Latitude, jaką firma Google zaprezentowała w środę, a która już wywołała falę krytyki.

British Council zastraszane

Niemal równo rok temu British Council musiał pod naciskiem władz zamknąć swoje biura w Rosji. Teraz w obawie o życie swoich pracowników organizacja Brytyjczycy zamykają swoją placówkę w Teheranie.

ONZ: Hamas kradnie pomoc

Tysiące koców i paczki z żywnością - to wszystko zniknęło z magazynów oenzetowskiej agencji pomocowej UNRWA w Strefie Gazy. Jej pracownicy oskarżają palestyński Hamas o kradzież.

4-latka zginęła w pralce

Tragicznie zakończyła się zabawa rodzeństwa w USA. 15-miesięczny chłopczyk włączył pralkę po tym, jak jego czteroletnia siostra weszła do bębna. Dziewczynka nie przeżyła.

Negocjator z walizką pieniędzy?

Czy Zenon Kuchciak, specjalny wysłannik MSZ do Pakistanu, ma upoważnienie do zapłacenie okupu porywaczom polskiego inżyniera? Prasa twierdzi, że tak.

Hakerzy włamali się do tablic drogowych

Kierowcy w USA przecierali oczy ze zdumienia, kiedy zamiast ostrzeżeń o remontach i utrudnieniach w ruchu, ujrzeli m.in. komunikaty: "koniec jest bliski" i "droga zamknięta z powodu zombie". Okazało się, że sprawcami całego zamieszania są hakerzy, którzy przejęli kontrolę nad elektronicznymi tablicami informacyjnymi ustawianymi przy drogach.

Bose stopy Shakiry znów pomagają

Ogromne wyzwanie i chęć pomocy ofiarom trwającej w Kolumbii wojny domowej - gwiazda muzyki pop, Shakira otworzyła właśnie szkołę w swoim rodzinnym mieście piosenkarki, Barranquilla. Uczyć się w niej będzie półtora tysiąca dzieci.

Szczątki ptaków w silnikach Airbusa

W obu silnikach Airbusa A320, który przymusowo wodował 15 stycznia na rzece Hudson w Nowym Jorku, znaleziono szczątki ptaków - poinformowali w środę eksperci z federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Transportu

Polski ksiądz uratował życie włoskiej parafianki

Stanisław Czaplicki, polski ksiądz pracujący w kościele na włoskiej wyspie Ischia, zaniepokojony nieobecnością jednej z parafianek na mszy, udał się do jej domu sprawdzić, czy przypadkiem nic się nie stało. Intuicja go nie zawiodła - duchowny nieprzytomną, starszą panią znalazł na podłodze.

Aby Eluana mogła umrzeć, będzie trzeba obejść prawo

Odłączenie od sztucznego odżywiania przebywającej od 17 lat w śpiączce 37-letniej Włoszki Eluany Englaro, wymagało będzie specjalnego zabiegu prawnego - donoszą włoskie media. W sprawie kobiety porozumiały się stowarzyszenie "Per Eluana" i placówka "La Quiete", które wspólnymi siłami mają doprowadzić do jej śmierci.

Obama walczy o zdrowie dzieci

Prezydent Barack Obama podpisał w środę ustawę o podwyższeniu podatku od wyrobów tytoniowych. Zaoszczędzone pieniądze zostaną poświęcone na finansowanie programu ubezpieczeń zdrowotnych dla dzieci.

Polacy opuszczają zagraniczne misje

Cięcia w MON odbiją się na uczestnictwie polskich żołnierzy w misjach międzynarodowych. Nasi żołnierze opuszczą swoje posterunki w Czadzie, na Wzgórzach Golan i w Libanie. Wszystko to przez odchudzanie budżetu - w MON z planowanych 24,5 mld zł zostanie o dwa miliardy mniej.

Hitlerowiec żył jako muzułmanin w Egipcie

Jedna z najczarniejszych postaci hitlerowskich Niemiec - Aribert Heim zwany "Doktorem Śmierć" nie żyje od 17 lat - twierdzi jego syn Ruediger. Do 1992 roku miał się on ukrywać w Egipcie i podawać za muzułmanina - niejakiego Tareka Farida Husseina. Aribert Heim był jednym z najbardziej poszukiwanych nazistowskich zbrodniarzy.

Traktat o redukcji zbrojeń zagrożeniem dla tarczy?

Prezydent USA Barack Obama chce zawrzeć z Moskwą nowy traktat o redukcji broni strategicznej. Zgodnie z propozycją prezydenta, obie strony miałyby zredukować liczbę głowic atomowych o 80 proc. - informuje "The Times". Zdaniem ekspertów za zgodę na redukcję arsenału, Rosja może żądać od USA wycofania się z budowy tarczy antyrakietowej w Europie.

Polka zginęła w Alpach

Kolejna tragedia na stoku z udziałem Polaka. 18-letnia snowboardzistka zginęła w górach w Trydencie na północy Włoch.

Sąd za ustawienie krzyża

Proboszcz parafii katolickiej w Lelczycach na Białorusi, Ksiądz Wital Myszona, stanął przed sądem za ustawienie krzyża przy wjeździe do miasta. Zarzuca się mu, że nie uzgodnił swojego przedsięwzięcia z władzami miasta.

Parlamentarzyści bez pensji

Ogarniający Ukrainę kryzys gospodarczy dotarł już do parlamentu. Gazeta internetowa "Ukrainska Prawda" zaalarmowała, że w związku z dziurą budżetową część deputowanych Rady Najwyższej, jak również niektórzy pracownicy administracji parlamentarnej, nie dostała wypłat za styczeń.

Amerykańska Polonia chce tropić agentów

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula wezwał Instytut Pamięci Narodowej do badań nt. agentów komunistycznych służb specjalnych, działających w środowiskach polonijnych w USA.

Wypowiedź lefebrysty pod lupą śledczych

W specjalnej nocie Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej oświadczył, że słowa biskupa Richard Williamsona są absolutnie niedopuszczalne i zostały odrzucone przez papieża Benedykta XVI. Dodano również, że biskup Williamson musi odwołać swe wypowiedzi negujące Szoah. Oburzony wypowiedzią biskupa prokurator z niemieckiego Rozenburga wszczął śledztwo w sprawie wypowiedzi biskupa Williamsona.

Terroryści emigrują z Iraku

Działania wojsk amerykańskich w Iraku spowodowały spadek przestępczości w kraju. Bojownicy irakijscy zaczynają emigrować do Afganistanu, aby wesprzeć rebeliantów talibskich - poinformował minister obrony Afganistanu Abdul Wardak podczas rozmów prezydenta Hamida Karzaja z naczelnym dowódcą sił NATO w Europie Johnem Craddockiem.

Porywacze postawią nowe żądania. Chcą okupu?

- Porwany w Pakistanie polski geolog żyje i jest w dobrej kondycji fizycznej - poinformował rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Jak dodał, prawdopodobnie termin wyznaczonego przez porywaczy ultimatum, który mija w środę, zostanie przesunięty. - Być może porywacze zmienią też zakres swoich żądań - powiedział. NIe chciał odpowiedzieć wprost na pytanie, czy może im chodzić o pieniądze.

Talibowie uwolnili policjantów

Talibowie uwolnili policjantów i członków sił paramilitarnych, których schwytali w dolinie Swat na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowali dwaj z uwolnionych funkcjonariuszy.

NATO bis czy papierowy tygrys?

Kraje istniejącej pod egidą Rosji Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym zdecydowały o utworzeniu wspólnych sił szybkiego reagowania. W zamierzeniu ma to być przeciwwaga dla NATO.

Skaza na wizerunku "Francuskiego Doktora"?

Czy Bernard Kouchner - przedstawiany jako kryształowy idealista francuski minister spraw zagranicznych, a niegdyś szef organizacji "Lekarze bez granic" - złamał w przeszłości prawo? Tak twierdzi autor książki o Kouchnerze, która wywołała falę gwałtownych polemik w całej Francji.

Media włoskie: rozłam w Watykanie?

Sprawa przywrócenia na łono Kościoła lefebrystów głęboko podzieliła nawet Kurię Rzymską, pisze włoski dziennik "Corriere della Sera". Watykan podzielił się na dwa obozy.

Polak zginął w lawinie

Polski narciarz zginął w lawinie w Rohackiej Dolinie w zachodniej części Tatr słowackich - poinformowały lokalne służby ratownicze.

Kirgizi wyrzucają Amerykanów

Amerykanie twierdzą, że nie dostali jeszcze oficjalnej decyzji władz Kirgistanu o wypowiedzeniu umowy o dzierżawie bazy w Manas. Kirgiski rząd poinformował zaś, że procedura wymówienia została wdrożona.

Niemcy: Tusk na kryzys inaczej niż wszyscy

Rząd Donalda Tuska najpierw utrzymywał, że światowy kryzys finansowy nie dotknął Polski, a gdy zmienił zdanie, wybrał drogę jego zażegnania inną niż wszyscy. Niemiecki dziennik "Frankfurger Allgemeine Zeitung" opisując polski program oszczędnościowy, pisze "Polska płynie pod prąd".

"Matka Wierzących" zatrzymana

Zwerbowała co najmniej 80 kobiet i zrobiła z nich terrorystki. Co najmniej 28 z nich zginęło w samobójczych atakach. Irackie władze zatrzymały "Matkę Wierzących" - opiekunkę terrorystek.