Co najmniej 28 osób zginęło w katastrofie samolotu pasażerskiego, który rozbił się w czwartek w dżungli na północy Papui-Nowej Gwinei - poinformowały w piątek władze. Wypadek przeżyły cztery osoby.

W nietypowy sposób po raz kolejny potwierdziło się, jak dobrze mieć ze sobą telefon komórkowy i znać numer alarmowy. Pewna amerykańska rodzina podczas zwiedzania dużej farmy zgubiła się w polu kukurydzy. Rodzice z dwójką dzieci długo błądzili, ale kiedy zapadł zmierzch, postanowili zadzwonić po pomoc.

Na siedem miesięcy więzienia skazał sąd apelacyjny w Londynie sanitariusza marynarki wojennej, który ze względów moralnych odmawiał udziału w bojowym przeszkoleniu w Afganistanie.

W tle muzyka Katie Perry, a na nagraniu wideo instruktor skydivingu, będący jednocześnie gwiazdą porno, uprawiający seks z sekretarką firmy Skydive Taft. Nie byle jaki seks - jak na podniebnego śmiałka przystało, gorąca miłość była uprawiana w samolocie i... podczas skoku na spadochronie.

Na ziemię, na oczach zgromadzonych, runął myśliwiec Xian JH-7. Pilot na szczęście zdołał się w ostatniej chwili katapultować. Do katastrofy doszło w piątek rano na airshow w chińskim kantonie okręgu Pucheng, w północno-zachodnich Chinach w prowincji Shaanxi.

Posterunek karabinierów już niedługo będzie mieścił się w willi, skonfiskowanej jednemu z bossów najpotężniejszego klanu kamorry, Casalesi na południu Włoch. W rejonie miasta Caserta, mateczniku tego gangu, decyzja ta ma szczególną wymowę.

Trzęsienie ziemi o sile 6,7 w skali Richtera nawiedziło w piątek wschodnie wybrzeża Papui-Nowej Gwinei - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Nie ma doniesień o ofiarach w ludziach ani zniszczeniach materialnych.

"Polska nie jest samodzielnym krajem, ale narzędziem w rękach Amerykanów" - sądzi duża część Rosjan przekonanych również o tym, że kraje świata są jedynie "figurami na szachownicy, którymi grają mocarstwa" - wynika z badań przeprowadzonych przez Centrum Lewady. Z tych samych badań wynika też, że większość naszych wschodnich sąsiadów nie spodziewa się już poprawy stosunków polsko-rosyjskich ani zbliżenia w efekcie katastrofy smoleńskiej.

W Izraelu jest bohaterem narodowym, ale to, ile jest wart pozostanie przedmiotem sporu. Gilad Shalid, który 5 lat temu został porwany przez Palestyńczyków wróci do domu dzięki wymianie między rządem w Tel Awiwie a palestyńskim Hamasem. W czasie, gdy młody żołnierz będzie wracał do kraju, na Zachodni Brzeg Jordanu wróci 1000 Palestyńczyków podejrzanych lub skazanych za działalność terrorystyczną i odsiadujących swe wyroki w izraelskich więzieniach.

Szefowa skrajnie prawicowego francuskiego Frontu Narodowego, Marine Le Pen powiedziała w czwartek w wywiadzie dla rosyjskiego dziennika "Kommiersant", że nie ukrywa, iż "zachwyca się" Władimirem Putinem. Uważa też, że Paryż powinien sprzymierzyć się z Moskwą, aby się uwolnić od "dyktatu amerykańskiego".

Uzbrojeni napastnicy porwali dwie hiszpańskie lekarki pracujące dla organizacji Lekarze Bez Granic w obozie dla uchodźców w Kenii, niedaleko granicy z Somalią.

Prezydent Barack Obama zagroził Iranowi "najsurowszymi" sankcjami w odpowiedzi na wykryty ostatnio spisek w celu zamordowania ambasadora Arabii Saudyjskiej w USA. Zapowiedział dalsze kroki na rzecz izolowania Iranu na arenie międzynarodowej.

Amerykański sekretarz obrony Leon Panetta zapowiedział przyspieszenie planowanej szczegółowej kontroli wydatków swego resortu, która ma ułatwić ich cięcia, niezbędne wobec konieczności znacznych oszczędności budżetowych.

Gdyby nie rozwód małżeństwa Bieljajewów, być może nigdy dwie rosyjskie rodziny nie dowiedziałyby się, że ich córki.. nie są ich córkami. Okazało się, że noworodki zamieniono w szpitalu, tuż po ich narodzinach 12 lat temu. Teraz obie rodziny chcą odszkodowania, ale dziewczynki nie chcą już zamienić się rodzinnymi domami.

Podejrzana paczka, która spowodowała w czwartek ewakuację siedziby szwedzkiego rządu w centrum Sztokholmu, okazała się prezentem od prezydenta Urugwaju Jose Mujicy - poinformował dziennik "Expressen" na swej stronie internetowej.

Francuska prokuratura umorzyła śledztwo ws. rzekomej próby gwałtu Dominique'a Strauss-Kahna na Tristane Banon. Zdaniem śledczych, zebrane dowody wskazują raczej na "przestępstwo na tle seksualnym" - czyn, który uległ już przedawnieniu.

Ambasada RP we Włoszech interweniowała w czwartek w dyrekcji telewizji Sky Italia, która na swej stronie internetowej, w opisie emitowanego przez nią filmu "Kapo" w reżyserii Gillo Pontecorvo napisała, że dzieje się on w "nazistowskiej Polsce".