Dwunastoletnia dziewczynka zginęła, a jej koleżanka została poważnie ranna, po tym jak złamane przez wichurę konary zwaliły się na obozowisko w środkowej Francji - poinformowały władze departamentu Cher.

Władze francuskiej stolicy wydały komunikat, w którym zakazały wszelkich zgromadzeń wokół ambasady i konsulatu Chin od godziny 7 w czwartek do północy w piątek.

Poszukiwany za zbrodnię ludobójstwa Ratko Mladić, którego rychłe schwytanie zapowiada serbska prasa, prędzej pozbawi się życia niż podda siłom rządowym - powiedział gazecie "Press" jego bratanek, Goran. Mladić to przedostatni lider z listy poszukiwanych przez haski trybunał.

Miał być raport, jest zaledwie skromna notatka - z szumnych zapowiedzi rządu o publikacji dokumentu na temat stanu zdrowia Donalda Tuska urodziło się zaledwie kilka zdań. Prezydent Lech Kaczyński zarzeka się, że o swoim zdrowiu nie powie nic. A jak to wygląda w innych krajach?

Zaginiona 4-letnia Madeleine McCann została porwana na zamówienie międzynarodowej szejki pedofilskiej. Takie rewelacje przekazał londyńskiej policji anonimowy informator, a poinformowały o tym w czwartek media.

Rządząca Pakistanem koalicja chce usunąć z urzędu prezydenta Perveza Musharrafa. Wszystko przez usunięcie przez niego w ubiegłym roku sędziów sądu najwyższego.

Już 22 nastolatków zostało w tym roku zamordowanych na ulicach Londynu. Ostatnia ofiara zginęła zastrzelona w sklepie spożywczym o południowo-wschodniej dzielnicy miasta.

Niemieccy piloci ze związku zawodowego Cockpit, zatrudnieni w należących do Lufthansy liniach CityLine, w nocy ze środy na czwartek rozpoczęli 36-godzinny strajk. Domagają się podwyżek płac.

Kilka granatów ręcznych eksplodowało przed miejskim ratuszem w azjatyckiej części Stambułu. Jedna osoba została ranna.

Chińczycy wyrzucili z kraju czterech cudzoziemców, którzy w środę demonstrowali w Pekinie poparcie dla Tybetu. Mimo to codziennie w chińskiej stolicy dochodzi do małych protestów zagranicznych turystów.

Anwar Ibrahim, przywódca malezyjskiej opozycji, stanął przed sądem oskarżony o utrzymywanie, zakazanych w tym kraju, stosunków homoseksualnych. Polityk i jego zwolennicy uważają, że to próba politycznej dyskredytacji.

George W. Bush jest "poważnie zaniepokojony stanem praw człowieka w Chinach". Zaraz jednak dodaje, że wszelkie zmiany w Chinach winny dokonywać się "na chińskich warunkach, zgodnie z historią i tradycjami kraju".

Muchamadsalach Masajew, krytyk prorosyjskiego prezydenta Czeczenii, zaginął - alarmują obrońcy praw człowieka. Human Rights Watch podejrzewa, że porwali go ludzie Kadyrowa.

Kojarzony z wojną w Iraku wiceprezydent Dick Cheney jest na tyle niepopularny, że nie został zaproszony na wrześniową konwencję Republikanów zatwierdzającą kandydaturę Johna McCaina.

Brytyjska policja prowadząca śledztwo w sprawie brutalnego mordu na dwóch francuskich studentach zatrzymała 19-letniego mężczyznę. To już siódmy podejrzany w tej sprawie.

Huk i silny wstrząs obudziły mieszkańców jednej z dzielnic Santiago de Chile. Domowej roboty bomba eksplodowała w pobliżu brazylijskiej ambasady. Obyło się jednak bez ofiar i poważniejszych uszkodzeń.

Na nic zdały się protesty organizacji przeciwnych korridzie: 10-letni toreador wystąpił w środę w walce byków we Francji. Ojciec młodego toreadora twierdzi, że jego syn "stał się obiektem" ataków przeciwników korridy.

Dwa dni po po zatrzymaniu Radovana Karadżicia, amerykańska instytucja "Nagroda za Sprawiedliwość" wypłaciła nagrodę za "informację, którą doprowadziła do zatrzymania niebezpiecznego zbiega" - pisze w środę serbska gazeta "Press". Tymczasem oskarżony o zbrodnie więzień trybunału w Hadze żąda wezwania na świadków w procesie byłej szefowej dyplomacji USA.

Blednie gwiazda Baracka Obamy? Nadzieja Demokratów, ulubieniec Europy i kreowany na następcę Johna Kennedy'ego kandydat na prezydenta USA ma kłopoty. Prawie połowa Amerykanów ma dość słuchania o Obamie - wynika z przeprowadzonego sondażu.

Doradzał Margaret Thatcher, jako pierwszy opublikował zdjęcia Aleksandra Litwinienki na łożu śmierci, przyjaźni się z rosyjskim miliarderem Borysem Bierezowskim. Teraz słynny brytyjski PR-owiec lord Timothy Bell zajmie się poprawą wizerunku Białorusi na świecie.

Winny wspierania terroryzmu - orzekł amerykański trybunał wojskowy w bazie Guantanamo. Na ławie oskarżonych zasiadał kierowca Osamy bin Ladena, Salim Hamdan. To pierwszy werdykt w sprawie zbrodni terroryzmu, wydany w bazie na Kubie.

Zacięte walki między gruzińską armią a separatystami. Sytuacja na pograniczu Gruzji i Południowej Osetii zaostrza się z godziny na godzinę. Czy Rosja będzie interweniowała? W Moskwie zwołano pilną naradę kierownictwa MSZ.

Premier Rosji Władimir Putin spędzi w Pekinie dwa dni. Poza zaplanowanym udziałem w otwarciu igrzysk, spotka się z amerykańskim prezydentem George’em W. Bushem oraz liderem Kazachstanu - Nursułtanem Nazarbajewem. Rosyjskie media spekulują, że przywódcy będą rozmawiać o napiętej sytuacji w Gruzji.

Rekordową ilość dwóch i pół ton kokainy przechwyciły hiszpańskie siły bezpieczeństwa na międzynarodowych wodach Atlantyku. 11 członków narkotykowej szajki trafiło do aresztu.

Ambasador Rosji na Białorusi Aleksander Surikow zapowiedział w środę, że w odpowiedzi na elementy tarczy antyrakietowej USA w Czechach i Polsce, Rosja może rozmieścić na Białorusi kompleksy rakietowe Iskander lub bombowce strategiczne.

Mauretańscy żołnierze postanowili zemścić się na prezydencie swojego kraju za zwolnienie szefa prezydenckiej gwardii i zorganizowali zamach stanu. Stolicę Nawakszut opanowały zbuntowane oddziały.

Prezydent Dmitrij Miedwiediew i setki Rosjan wzięły udział w pogrzebie Aleksandra Sołżenicyna. Wielki pisarz, filozof i dysydent spoczął na starym cmentarzu przy Monastyrze Dońskim.

Czwórka cudzoziemców z transparentami "Uwolnić Tybet" protestowała przed Stadionem Olimpijskim w Pekinie. Na placu Tiananmen trójka Amerykanów krytykowała chińską politykę rodzinną.