Ponad 90 mld dolarów na Ludowe Wyzwolenie

Chiny kontynuują gwałtowne zwiększanie wydatków na wojsko. Budżet obronny na rok 2011 będzie o 12,7 procent wyższy niż w roku ubiegłym. Pekin nadal wydaje na wojsko zdecydowanie mniej niż Waszyngton, ale coraz bogatsze chińskie wojsko niepokoi sąsiadów mocarstwa. Indie też planują dwucyfrowy wzrost wydatków na siły zbrojne.

Wściekły niedźwiedź rozpędził wesele

Miał być największą atrakcją wesela, a stał się przyczyną jego gwałtownego zakończenia. Niedźwiedź przyprowadzony na wesele nie wytrzymał w głośnym towarzystwie ludzi i dał się ponieść swojej naturze atakując weselników.

Rewolta w Libii kosztuje Rosję 4 mld dolarów

Rosja straci cztery miliardy dolarów przez nowe embargo na eksport broni do Libii - przyznał rosyjski państwowy koncern Rosoboronexport. Reżim Muammara Kaddafiego był jednym z największych klientów rosyjskiej zbrojeniówki. Minister obrony Anatolij Serdiukow stwierdził, że jest "zaalarmowany" skutkiem jaki rewolty w krajach arabskich będą miały dla rosyjskiego eksportu broni.

15 lat dla księdza-pedofila

Na 15 lat i cztery miesiące skazał rzymski sąd włoskiego księdza. Duchowny przez co najmniej 10 lat molestował i nakłaniał do prostytucji powierzone mu dzieci z biednych rodzin.

Kaddafi dawał im pieniądze. Teraz jest im wstyd

Beyonce Knowles i Mariah Carey dystansują się od Muammara Kaddafiego. Obie amerykańskie piosenkarki w przeszłości dawały prywatne koncerty dla rodziny krwawego dyktatora. Teraz obie przepraszają i zapowiadają wpłatę pieniędzy na cele charytatywne. Wcześniej podobnie zrobiła Nelly Furtado, która zapowiedziała, że odda milion dolarów za koncert dla rodziny dyktatora.

Obama: Kaddafi musi odejść

Barack Obama po raz pierwszy od początku zamieszek w Libii mocno potępił Muammara Kaddafiego. - On stracił legitymację do rządzenia i musi ustąpić. Musi być pociągnięty do odpowiedzialności - stwierdził prezydent USA na konferencji prasowej w Białym Domu. - - Rozważamy cały wachlarz opcji, militarnych i niemilitarnych - powiedział Obama.

Rezydencja ekscentrycznego bogacza otwarta po 100 latach

Louis Martin, ekscentryczny bogacz żyjący w drugiej połowie XIX we Francji, obsesyjnie myślał o śmierci i przemijaniu. Chciał za wszelką cenę uczynić pamięć o sobie wieczną. Martin zbudował więc okazały pałacyk, który nakazał zamknąć po swojej śmierci na 100 lat. Stało się tak, jak bogacz chciał. Dopiero teraz pierwsi turyści mogą obejrzeć wnętrza, w których czas zatrzymał się na początku XX wieku.

Zdradzili ojczyznę dla kariery w kapitalizmie

Kuba poniosła niepowetowana stratę - do kraju, z gościnnych występów, nie wróciło kilku najbardziej utalentowanych kubańskich tancerzy baletowych. Pięciu członków Narodowego Zespołu Baletowego zostało w Kanadzie.

Prezydent chce mniej "przykręcania śruby"

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że jeśli jego kraj ma się rozwijać, to jego obywatelom potrzeba wolności, a nie przykręcania śruby. - Wolności nie wolno odkładać na później - podkreślił polityk.

Kaddafi zgodził się na mediacje

Muammar Kaddafi zgodził się na mediacje z opozycją. Muszą być jednak prowadzone pod auspicjami dobrego przyjaciela dyktatora, prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza. Opozycja już wcześniej całkowicie odrzuciła możliwość rozmów z Kaddafim. Z Francji i Wielkiej Brytanii płynie natomiast zapewnienie, że rządy obu krajów poprą ewentualne ustanowienie strefy zakazu lotów nad Libią.

T-50 - kolejny rosyjski supermyśliwiec lata

W powietrze wzbił się kolejny prototyp rosyjskiego myśliwca nowej generacji. Maszyna T-50 jest owocem programu PAK-FA, który ma w ciągu czterech lat dać Rosji nowoczesne myśliwce piątej generacji. 44 minutowy lot drugiego prototypu odbył się w Konsomolsku nad Amurem.

Mubarak odpowie za korupcję

Były egipski dyktator Hosni Mubarak nie będzie mógł w spokoju cieszyć się wymuszoną emeryturą. Mniej niż miesiąc po ustąpieniu ze stanowiska prezydenta, polityk będzie przesłuchany w śledztwie domniemanej korupcji, której miał dopuścić się wraz z współpracownikami.

Okręty płyną, 1,5 mln osób próbuje uciec

Z ogarniętej rewoltą Libii próbuje się wydostać jeszcze około 1,5 miliona obcokrajowców. Pogrążony w krwawych walkach kraj stacza się coraz bardziej w kierunku wojny domowej. Wiele krajów zaniepokojonych sytuacją wysyła w pobliże Libii okręty wojenne. Najsilniejszy zespół, skupiony wokół atomowego lotniskowca USS Enterprise i dwóch dużych jednostek desantowych wysłały Stany Zjednoczone. Okręty już są na Morzu Śródziemnym.

Zabójca żołnierzy islamskim radykałem

Mężczyzna z Kosowa, który wczoraj na lotnisku we Frankfurcie zabił dwóch amerykańskich żołnierzy, przyznał się do winy - poinformował minister spraw wewnętrznych Hesji Boris Rhein. Sprawca to islamski radykał, ale prawdopodobnie działał sam. Według Rheina, na razie nie znaleziono dowodów na to, by za zamachem stało ugrupowanie terrorystyczne.

Egipskie wojsko dymisjonuje premiera

Sprawujący tymczasowo władze w Egipcie wojskowi poinformowali, że przyjęli rezygnację dotychczasowego premiera Ahmeda Szafika, a na jego miejsce wyznaczyli dotychczasowego ministra transportu Essama Szarafa. Szaraf został już poproszony o utworzenie nowego rządu.

Trybunał Karny dla najbliższych ludzi Muammara Kaddafiego

Luis Moreno-Ocampo, prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego z siedzibą w Hadze poinformował, że śledztwo ws. zbrodni przeciw ludzkości w Libii i "masowych ataków na ludność cywilną" obejmie od 10 do 15 przedstawicieli libijskich władz.

Mobilizowali armię do walki z kosmitami

Zagrożenie inwazją obcych i "wojną światów" było traktowane przez brytyjskie służby jako poważne zagrożenie - wynika z ujawnionych, a tajnych dotąd akt. Policja, armia i służby specjalne w 1967 roku zostały postawione w stan najwyższej gotowości po doniesieniach świadków, którzy zapewniali, że nad wschodnią Anglią widzieli UFO.

Drugie starcie o Bregę. Znów bombardują miasto

- Libijskie samoloty ponownie zbombardowały zajęte przez siły antyrządowe miasto Brega na wschodzie kraju. Już wczoraj szturm na nie przeprowadziły siły lądowe wierne libijskiemu przywódcy Muammarowi Kaddafiemu, jednak został on odparty przez rebeliantów.

Ostatnie wyjście w kosmos z Discovery

Sześć godzin i czternaście minut - tyle trwało drugie i jednocześnie ostatnie wyjście w przestrzeń kosmiczną astronautów z wahadłowca Discovery. Prom już niedługo trafi do muzeum.

W tajnych libijskich bunkrach

"Te bunkry wyglądają jak wyjęte z amerykańskiego filmu. Są tak wielkie, że się w nich zgubiłem. Spędziłem tam ok. 45 minut i nie zobaczyłem nawet jednej czwartej całego terenu" - relacjonuje swoją wyprawę po libijskich bunkrach nasz internauta.

Angelina "Dobrej Woli" na misji w Kabulu

Aktorka Angelina Jolie, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF, wyruszyła z misją do Kabulu w Afganistanie. W czasie dwudniowej wizyty spotkała się z uchodźcami i uczniami.

Bratobójcza walka klanu Kaddafich o Coca-Colę

Synowie Muammara Kaddafiego: Mohhamed i Mutassim mieli walczyć ze sobą o fabrykę Coca-Coli w Trypolisie wynika z dyplomatycznych depesz ujawnionych przez portal Wikileaks. - Uzbrojeni wojownicy bili się o rozlewnie. Ta walka przypominała sceny z hollywodzkich filmów gangsterskich - donosili przedstawiciele amerykańskiej misji dyplomatycznej w Trypolisie i przyznawali, że "trudno uwierzyć, że tak się robi interesy w Libii".

Zabójca Kennedy'ego zostaje w więzieniu

Kalifornijska Rada ds. Zwolnień Warunkowych odmówiła przedterminowego zwolnienia Sirhanowi Sirhanowi, zabójcy Roberta Kennedy'ego. Odmowę uzasadniono tym, że 66-letni dziś Sirhan nie wykazał dostatecznej skruchy ani zrozumienia wagi zbrodni, której się dopuścił 5 czerwca 1968 r.

22 dodatkowe zarzuty za współpracę z Wikileaks

Bradley Manning, amerykański analityk wojskowy oskarżony o przekazanie tysięcy poufnych dokumentów rządowych portalowi Wikileaks, usłyszał 22 dodatkowe zarzuty. W przypadku skazania za wszystkie zarzucane mu czyny, grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Obama szykuje się do wielkiej wyprzedaży

Co najmniej 14 tys. nieruchomości ma pójść pod młotek. Prezydent USA Barack Obama planuje przyspieszoną wyprzedaż zbędnych działek i budynków należących do władz federalnych. Ma to dać 15 mld dolarów oszczędności w ciągu pierwszych trzech lat. Na ograniczenie wydatków naciska republikański Kongres.

"Zachęcałem Gierka, żeby słuchał matki"

Jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich prezydentów, laureatem pokojowego Nobla, w Polsce znanym i pamiętanym szczególnie - także ze względu na swego najbliższego doradcę - polskiego emigranta Zbigniewa Brzezińskiego. Były prezydent USA Jimmy Carter rzadko udziela wywiadów, dla reporterki Faktów Katarzyny Kolendy-Zaleskiej zrobił wyjątek.

Obama potępia zabicie żołnierzy we Frankfurcie

Prezydent USA Bracka Obama i kanclerz Niemiec Angela Merkel potępili zastrzelenie dwóch amerykańskich żołnierzy na lotnisku we Frankfurcie. W trakcie środowej strzelaniny ciężko rannych zostało dwóch innych żołnierzy. Sprawca - pochodzący z Kosowa - został schwytany. Jego motywy nie są znane.

Kolonia karna za protest przeciw Łukaszence

Na 4 i 3 lata kolonii karnej skazał w środę białoruski sąd trzech uczestników demonstracji opozycji w wieczór po wyborach prezydenckich 19 grudnia. Alaksandr Atroszczankau dostał 4 lata, Alaksandr Małczanou - 3, Źmicier Nowik - 3,5 roku pozbawienia wolności.

Rebelianci proszą o naloty. Brytyjczycy rozbrajają myśliwce

Liga Arabska zagroziła, że wymusi za pomocą własnych sił ustanowienie strefy zakazu lotu nad Libią, jeśli Muammar Kaddafi zezwoli na dalszy rozlew krwi ludności swojego kraju. Wcześniej libijscy rebelianci poprosili o przeprowadzenie (przy wsparciu ONZ) nalotów na najemników walczących po stronie Muammara Kaddafiego, a dwa amerykańskie okręty desantowe - wyposażone między innymi w dziesiątki helikopterów i samolotów - przepłynęły przez Kanał Sueski i utrzymały kurs na Libię.

Przejechał 65 kilometrów z żoną na masce

36-letni mieszkaniec Kalifornii Christopher Michael Carrol został aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa po tym, gdy w sobotę przejechał swym mikrobusem 65 kilometrów z własną żoną na masce pojazdu - poinformowała w środę policja.