Japońska straż przybrzeżna uratowała Sarę Outen, która próbuje pobić rekord w samotnej podróży łodzią wiosłową przez Pacyfik. 26-latka została zaskoczona przez tajfun i musiała nadać sygnał SOS.

Mąż królowej Elżbiety II wyszedł ze szpitala. Książę Filip przebywał w londyńskiej klinice z powodu zapalenia pęcherza.

Czterech francuskich żołnierzy sił NATO zginęło w sobotę w ataku rebeliantów w prowincji Kapisa na północnym wschodzie kraju - poinformowało dowództwo NATO w tym kraju i afgańska policja.

Co najmniej 20 osób zginęło w sobotę rano w wyniku ostrzału miasta Dara na południu Syrii - poinformowała amerykańska stacja telewizyjna CNN, powołując się na syryjską opozycję. Wśród ofiar są kobiety i dzieci.

Siedmiu żołnierzy sił pokojowych ONZ zginęło na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jak poinformował sekretarz generalny ONZ, pochodzący z Nigru żołnierze zostali napadnięci w pobliżu miejscowości Para na zachodzie kraju. - To był podstępny atak - stwierdził Ban Ki Mun.

Kolejne mocarstwo testuje swój nowoczesny lotniskowiec. Kilka miesięcy temu próby rozpoczął chiński Shi Lang, teraz w morze wyruszył indyjski INS Vikramaditya. Obie jednostki rywalizujących azjatyckich mocarstw mają identyczną genezę - są znacznie przebudowanymi starymi okrętami wybudowanymi dla floty ZSRR.

Były bułgarski car i premier Symeon Sakskoburggotski przegrał ważną majątkową sprawę sądową przeciw państwu. Sąd Najwyższy potwierdził w piątek odmowę zwrócenia arystokracie dworku z 37 hektarami parku w miasteczku Kriczim.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) jest rozczarowana brakiem postępów, po kolejnej rundzie rozmów z Iranem o kontroli irańskiego programu atomowego - poinformowała w piątek ta organizacja. Negocjacje będą jednak kontynuowane - podkreśliła.

Ubiegający się o nominację prezydencką z ramienia republikanów Mitt Romney po raz pierwszy pobił prezydenta Baracka Obamę. Nie w sondażach jednak, ale w ilości zebranych w ciągu miesiąca funduszy na kampanię wyborczą.

W wyniku dwóch trzęsień ziemi w maju we włoskim regionie Emilia-Romania teren o powierzchni 50 kilometrów kwadratowych podniósł się tam o 12 centymetrów - ustalili naukowcy na podstawie fotografii z kosmosu. Eksperci ostrzegają przed kolejnymi wstrząsami.

Władimir Putin podpisał - zdaniem opozycji drakońskie - prawo, zwiększające aż 150 razy karę grzywny za łamanie ustawy o zgromadzeniach publicznych. Jest ono wymierzone głównie w uczestników antyputinowskich wieców i demonstracji.

Podczas niedawnej podróży po Azji doszło do awarii samolotu Ił-96 z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na pokładzie. Do turbin maszyny, podczas lądowania przy silnym wietrze w Taszkiencie, dostały się kamienie. Rosyjskie władze nie komentują tych informacji.

Policja w Los Angeles skontaktowała się z funkcjonariuszami z Kanady ws. Luki Rocco Magnotty, podejrzanego o zabójstwo chińskiego studenta. Śledczy badają trop, czy mężczyzna ten, ochrzczony przez media przydomkiem "Canadian Psycho" mógł dopuścić się także drugiej zbrodni - zamordować 66-latka pod słynnym znakiem Hollywood.

- Sytuacja w Syrii jest straszna - oświadczyła w Berlinie kanclerz Niemiec Angela Merkel. Wezwała przy tym Radę Bezpieczeństwa ONZ o podjęcie działań, by położyć kres spirali przemocy w tym kraju.

Ponowne uruchomienie dwóch z pięćdziesięciu reaktorów atomowych w Japonii postuluje premier Yoshihiko Noda. Swoją decyzję motywuje koniecznościu zachowania miejsc pracy dla Japończyków.

Sto trzy pociski rakietowe ziemia-powietrze skradziono w czwartek wieczorem z bazy sił powietrznych w Bułgarii. Baza Bezmer we wschodniej części kraju jest jednym z trzech obiektów, który ma być wykorzystywany przez amerykańskie siły zbrojne. W bazie trwa remont, a Amerykanie mają przybyć tu za kilka miesięcy.