Szpiegowska operacja prowadzona w Internecie trwała trzy lata. Irańscy hakerzy szpiegowali przywódców wojskowych i politycznych USA i Izraela. Nie ujawniono, jakie dokładnie informacje dostały się w ich ręce.

Członkowie rosyjskiej międzyresortowej komisji, badającej przyczyny awarii rakiety nośnej Proton, nie wykluczają, że doszło do sabotażu. Do katastrofy doszło 16 maja. Rakieta wraz z satelitą telekomunikacyjnym spłonęła w górnych warstwach atmosfery, niecałą minutę po wystrzeleniu z Bajkonuru. To druga awaria rakiety tego typu w ciągu ostatnich dwóch lat.

54,7 proc. głosów otrzymał w przeprowadzonych w niedzielę wyborach prezydenckich na Ukrainie ich zwycięzca Petro Poroszenko – poinformował w czwartek pełniący obowiązki szefa państwa Ołeksandr Turczynow. Centralna Komisja Wyborcza podliczyła wszystkie protokoły z okręgowych komisji wyborczych.

Znów głośno o ukraińskim "reporterze", postrachu celebrytów. Tym razem Witalij Sediuk dostał się na hollywoodzką premierę filmu "Czarownica", niepostrzeżenie przeskoczył barierki i spoliczkował aktora Brada Pitta. Akcja skończyła się jak wszystkie poprzednie - na posterunku.

Ukraińcy rozkręcają w internecie akcję, która ma zwrócić uwagę świata na tragiczne wydarzenia w Donbasie. W mediach społecznościowych zamieszczają swoje zdjęcia z kartką papieru z napisem: "#SaveDonbassPeople" (#Ocalcie mieszkańców Donbasu").

Łodzie i samoloty japońskiej straży wybrzeża walczą z pożarem, który wybuchł po eksplozji na tankowcu. Ewakuowano ośmiu członków załogi, jeden jest zaginiony. Władze nie podają, czy tankowiec był pusty, czy przewoził ropę.