Rosjanin, oskarżony w poniedziałek przez USA o kierowanie gangiem hakerów odpowiedzialnych za kradzież danych dotyczących kont bankowych i dokonywanie wymuszeń, twierdzi, że stworzył Zeusa, jeden z najgroźniejszych wirusów komputerowych.

Indyjski minister ds. rozwoju wsi, wody pitnej i spraw sanitarnych Gopinathrao Munde zginął we wtorek w wypadku samochodowym po czołowym zderzeniu na ulicach Delhi. Zgon potwierdził przedstawiciel rządu.

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy poinformował w poniedziałek agencję AFP, że spotkał się tego dnia w Rosji z prezydentem Władimirem Putinem i "nawet zjadł z nim obiad". Sarkozy towarzyszy swej żonie, piosenkarce Carli Bruni, która koncertuje w Moskwie.

Barack Obama przylatuje do Polski nie tylko po to, by uświetnić obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów nad Wisłą. Warszawa ma stać się pomostem między dwoma światami. Dojdzie bowiem do historycznego spotkania przywódcy USA z prezydentem-elektem Ukrainy Petrem Poroszenką, Polacy zaś powinni usłyszeć, że nigdy nie będą musieli sami bronić swoich granic przed napaścią z zewnątrz. Ma też dojść do podpisania umowy, która powinna otworzyć nowy rozdział we współpracy gospodarczo-wojskowej między USA i Polską.

Rosja zniosła embargo na dostawy broni dla Pakistanu i negocjuje sprzedaż śmigłowców Mi-35 dla Islamabadu - poinformował w poniedziałek szef rosyjskiej spółki zbrojeniowo-przemysłowej Rostech Siergiej Czemiezow. Informację podała agencja ITAR-TASS. Sprzedaż broni do Pakistanu może oznaczać zerwanie współpracy w tej dziedzinie z Indiami i zapoczątkować zmiany w sojuszach politycznych w Azji - twierdzą eksperci.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że rzekomy ostrzał rakietowy siedziby obwodowej administracji w Ługańsku to "kolejne przestępstwo Kijowa przeciw własnym obywatelom". W wybuchu budynku, zajętego przez władze samozwańczej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej zginęło co najmniej pięć osób, a kilkanaście zostało rannych.

Hiszpanie mobilizują się za pośrednictwem mediów społecznościowych, by wyjść na ulice i domagać się referendum w sprawie zmiany ustroju państwa. W poniedziałek król Juan Carlos ogłosił abdykację. Na tronie zasiąść ma jego syn, Felipe. Nie wszystkim obywatelom podoba się ten pomysł - o godz. 20 w wielu hiszpańskich miastach rozpoczęły się demonstracje.

Prezydent Bronisław Komorowski weźmie w sobotę w Kijowie udział w inauguracji prezydentury Petra Poroszenki - poinformował w poniedziałek Jaromir Sokołowski, minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.