Tymoszenko chce do więzienia. W szpitalu ukryte kamery?

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, która odbywając karę 7 lat pozbawienia wolności leczy się w szpitalu na kręgosłup, chce, by przeniesiono ją do więzienia. Twierdzi, że w szpitalu zamontowano ukryte kamery na polecenie prezydenta Wiktora Janukowycza.

Członkini Pussy Riot złożyła skargę do Strasburga

Jekatierina Samucewicz z grupy Pussy Riot, skazana przez sąd w Moskwie na dwa lata łagru w zawieszeniu za wykonanie antyputinowskiego utworu w prawosławnej świątyni, złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Islamski bojówkarz zagrał USA na nosie. W jednej z największych gazet

Teoretycznie jest pilnie poszukiwany przez wojsko i wywiad USA za udział w ataku na konsulat w Bengazi. Faktycznie Abu Khattala nie robi sobie nic z zapowiedzi administracji Baracka Obamy. Libijczyk powiązany z radykalną bojówką Ansal al-Shariah spędził dwie godziny w luksusowym hotelu z dziennikarzem "New York Times", popijając kawę frappe i naśmiewając się z władz USA.

Wojska USA w Japonii mają godzinę policyjną

47 tysięcy żołnierzy wojsk USA w Japonii od piątku ma bezterminową godzinę policyjną. Wprowadzono ją po gwałcie na młodej Japonce, której mieli dopuścić się dwaj Amerykanie. To nie pierwszy taki przypadek, a poprzednie mocno zaszkodziły wizerunkowi wojska USA w Japonii.

Airbus stracił opony i zrobił piruet na pasie

Pasażerowie Airbusa lądującego na lotnisku w San Jose na Kostaryce przeżyli wyjątkowe "atrakcje". Opony ich samolotu nie wytrzymały lądowania i wybuchły, co wywołało silny poślizg na mokrym pasie. Maszyna wykonała popisowy "piruet" i zatrzymała się w poprzek pasa.

Zakazanymi bombami z Rosji w syryjskich cywilów?

Lotnictwo syryjskiego reżimu zrzuciło bomby kasetowe na Maarrat an-Numan, kluczowe miasto w północno-zachodniej Syrii kontrolowane przez rebeliantów. Bomby tego rodzaju są przez wiele państw na świecie zabronione jako wyjątkowo niebezpieczne dla cywilów.

Krewny Kima zabiera głos. "Wujek jest dyktatorem"

Kim Han Sol, bratanek przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, określił swego wuja jako dyktatora i przyznał, że marzy o zjednoczeniu obu państw koreańskich. Chciałby też polepszenia życia Koreańczyków z Północy i zostać wolontariuszem pracującym na rzecz "pokoju".

Złoty Świt nad Grecją. Radykałowie zyskują

Pod wpływem kryzysu zadłużenia i dotkliwych oszczędności zaordynowanych przez rząd w Grecji rośnie popularność skrajnych ugrupowań kosztem trzech partii koalicyjnych - wynika z sondażu opublikowanego w piątek przez dziennik "Ellada".

Krematorium z Dachau na puzzlach dla dzieci od lat 8

Po ostrym proteście bawarskiej partii CSU, producent wycofał ze sprzedaży w internecie puzzle przedstawiające piec krematoryjny z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Dachau - informuje w piątek dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Ostre hamowanie podczas startu i ewakuacja. 17 osób rannych

Pasażerowie samolotu linii Jet2 startującego z lotniska w Glasgow zamiast lotu na wakacje, przeżyli spory stres. Gdy ich Boeing 737 już rozpędzał się na pasie, kapitan gwałtownie zaczął hamować i po zatrzymaniu maszyny nakazał ewakuację. Podczas ucieczki z pokładu 17 osób zostało rannych.

Polska w nadzorze bankowym "na lżejszej zasadzie"

Premier Donald Tusk ocenił w piątek, że dopóki Polska będzie poza strefą euro może mieć trochę mniej praw, ale w związku z tym również trochę mniej obowiązków w nowym nadzorze bankowym. Polska podejmie decyzję o tym, czy przystąpi do wspólnego nadzoru bankowego dopiero wtedy, kiedy będzie pewna, że jej pozycja nie zostanie osłabiona - zapewnił Tusk. W Brukseli rozpoczął się drugi dzień szczytu UE.

Prosił polską ambasadę o pomoc. Bez skutku

Białoruski opozycjonista Aleś Bialacki przed skazaniem go na karę 4,5 roku łagru był w polskiej ambasadzie w Mińsku. Prosił, by nie wysyłano z Polski informacji o pieniądzach, jakie otrzymywał na działalność centrum "Wiasna" - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Stało się jednak inaczej.

Wzrosła przestępczość w USA. Pierwszy raz od 20 lat

Po raz pierwszy od prawie dwudziestu lat wzrósł w USA w ubiegłym roku wskaźnik przestępczości, głównie z powodu liczby odnotowanych napadów - wynika z opublikowanego w tym tygodniu raportu Departamentu Sprawiedliwości.

"Ja mam moją piękną żonę Ann, a Obama ma Billa Clintona"

W czwartek Mitt Romney i jego demokratyczny rywal, obecny prezydent Barack Obama, mieli okazję spotkać się w nieco bardziej rozluźnionej atmosferze na dobroczynnym przyjęciu. Nie szczędzili sobie żartobliwych uwag, żartowali także z samych siebie.

Europa "zmęczona żądaniami Londynu"

Rządy europejskie nie będą skłonne przyznać Wielkiej Brytanii specjalnego statusu w UE, ponieważ kryzys euro wymusił na nich nowe priorytety i nawet groźba wystąpienia Brytyjczyków z UE nie zrobi na nich większego wrażenia - pisze w piątek "Financial Times".

Bruce Springsteen zagrał dla Obamy

Słynny rockman Bruce Springsteen wystąpił w czwartek w Palmie, w stanie Ohio, na wiecu poparcia dla reelekcji prezydenta Baracka Obamy. Ohio to kluczowy "swing state" - jeden z tych, w których szanse Obamy i Mitta Romneya są wyrównane.

Wirus na smartfona. Haker samouk zarobił pół miliona

20-letni haker samouk, który dzięki rozsyłanym na smartfony wirusom wyłudził niewielkie kwoty od ponad 17 tys. ludzi, został aresztowany w Amiens na północy Francji. W sumie jego łupem od 2011 roku padło pół miliona euro.

"Dwie godziny ostrej kłótni" Tuska z Cameronem. O eurobudżet

Po dwóch godzinach kłótni głównie z Wielką Brytanią Polska uzyskała satysfakcjonujące zapisy o ewentualnym mechanizmie finansowym dla eurolandu - zapewnił Donald Tusk. Mechanizm ten będzie "odseparowany" od negocjacji budżetu całej UE - podkreślił premier wychodząc z obrad szczytu.

Pochwalili "determinację greckiego rządu"

"Przyjmujemy z zadowoleniem determinację greckiego rządu, by zrealizować swe zobowiązania i nadzwyczajne wysiłki poczynione przez Greków" - napisali we wspólnej deklaracji przywódcy państw eurolandu. Dokument w nocy z czwartku na piątek podpisali politycy 17 państw strefy euro.